Українська САУ “Богдана” знищує позиції окупантів — репортаж із передової (ВІДЕО)

САУ "Богдана". Скріншот: uatv.ua

Перша українська самохідна артилерійська установка (САУ) “Богдана” активно застосовується на Лиманському напрямку фронту, повідомляє FREEДОМ.

“Як показує практика, при прямому влучанні в ціль йде дуже потужна ударна хвиля і розліт осколків”, — каже військовослужбовець Збройних сил України Віталій.

Екіпаж працює на “Богдані-2” — це друга модифікація цієї гаубиці. Бійці запевняють, що установка комфортна, має підвищену прохідність, а кабіну можна порівняти з салоном хорошої іномарки.

Солдати кажуть, що в їхньому екіпажі головний — водій Денис. Саме він відповідає за пересування машини та її готовність до виїзду на бойову позицію.

Росіяни полюють за “Богданою” і вже намагалися її знищити.

“Нам було дуже важко виїжджати, бо постійно вівся обстріл. За нами стежили. Мені довелося приходити вночі, щоб забрати машину”, — згадує Денис.

“Богдана” з українськими солдатами недавно, тому проходить додаткові випробування прямо на полі бою. Незалежно від типу боєприпасу, її точність вражає.

“У більшості працюємо осколково-фугасними снарядами. Коли нам дали касетні боєприпаси, то й ними працювали. Точність висока і на тих, і на тих снарядів. У нас 90% усієї роботи — це ураження цілі. Влучали по складах із боєприпасами, по складах ПММ”, — розповідає Віталій.

Щойно отримано ціль — екіпаж вирушає на позицію. Цього разу вранці бійці вже знищили ворожий танк на переправі, а до цього — склад боєприпасів. За день бійці випускають понад 100 снарядів.

Прямий ефір