Десятки тисяч осіб вийшли на захист грузинського курсу до Європи, уряд Грузії намагається “задушити” вільних журналістів, — Меладзе

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Сьогодні, 8 березня, організатори акції протесту в Тбілісі оголосили, що завтра вони не дадуть змоги депутатам правлячої більшості зібратися в будівлі парламенту Грузії. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив грузинський журналіст Нодар Меладзе.

За його словами, на мітинг проти ухвалення законопроєкту про “іноагентів” вийшли на головний проспект Грузії десятки тисяч громадян країни.

“На головному проспекті Грузії стоять десятки тисяч моїх співгромадян за захист грузинського курсу за Європу і проти проросійського закону, який у першому читанні ухвалив парламент Грузії. Я не пам’ятаю в останні роки, коли стільки людей стояли на головному проспекті. Закінчився термін ультиматуму, який було пред’явлено владі, щоб було звільнено тих людей, яких учора затримували під час акції, а також було анульовано закон, який у першому читанні був ухвалений парламентом Грузії. Представники влади не відгукнулися”, — сказав Меладзе.

Він розповів, що вчора було складно для журналістів працювати, тому що були постраждалі журналісти й оператори. Сьогодні їм доводиться мовити в аварійному режимі.

“Але нічого, все вийде, і ми захищатимемо завжди вибір грузинського народу, і цей вибір за Євросоюз”, — зазначив журналіст.

За даними Меладзе, вчора, під час розгону мітингувальників, силовики використовували перцевий газ, який додавали у водомети.

“Сьогодні, коли ми розшифрували відеоматеріал, нам вдалося виявити кадри, коли вони газ поміщали у воду, яку пускали на людей. І кількість людей, які почувалися вчора дуже погано, горіли очі, обличчя, неможливо було дихати, знадобився людям кисень, була дуже великою. Але ці люди прямо з машин швидкої допомоги йшли знову на акції, з лікарні вони йшли на акцію, і сьогодні на акцію протесту прийшло ще більше людей. Кількість людей на акції протесту зростає і зростає. Заповнений був сьогодні метрополітен Тбілісі, тому що потік людей, які йшли на акцію протесту, був дуже великий, люди приходили з регіонів Грузії, всі, всі, всі, це були студенти, які після лекцій пішли на акцію протесту”, — розповів він.

Також, каже журналіст, сьогодні студенти оголосили, що вони не йтимуть на лекції тих представників правлячої партії, які є депутатами грузинського парламенту, “Грузинської мрії”, а також читають лекції у вишах Грузії.

“Вони не будуть заходити на ці лекції на знак протесту. Сьогодні вони написали відомі слова на адресу президента Російської Федерації на книжках лідерів правлячої партії, який дав своїм студентам ось ці книжки кілька місяців тому”, — пояснив Меладзе.

Він заявив, що зараз уряд Грузії намагається “задушити” в країні вільних журналістів.

“Ми ледве-ледве мовимо, ледве-ледве тримаємося. Було ухвалено закон у першому читанні парламентом Грузії, це аналог російського закону про так званих іноагентів, у них є план оголосити іноагентами тих представників ЗМІ, які отримують гранти з Євросоюзу або зі США, і тих неурядових організацій, які допомагають, наприклад, безоплатним юридичним обслуговуванням громадян Грузії, які думають, що їхні права уряд порушує, які досліджують факти корупції в уряді Грузії. Вони зараз намагаються оголосити цих людей іноагентами. І журналісти сьогодні в дуже важких умовах у Грузії працюють, і кожен день для нас робота все складніша і складніша. В уряду є тітушки-журналісти, які, наприклад, ідуть до наших будинків, роблять якісь фейкові дискримінаційні репортажі про нас, жахлива кампанія триває, прямий психологічний терор проти журналістів. Якщо журналісти на акції працюють ще й висвітлюють ті новини, які уряду просто не подобається бачити в ці новини в національних мовниках Грузії”, — резюмував Нодар Меладзе.

Читайте також: Політичні діячі та представники громадянського суспільства в Тбілісі висунули ультиматум владі, — Читадзе

Прямий ефір