Політичні діячі та представники громадянського суспільства в Тбілісі висунули ультиматум владі, — Читадзе

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Тбілісі мітингувальники оточили парламент з метою блокувати вихід звідти. Вони вимагають від парламентаріїв відмови від розгляду законопроєкту про “іноагентів”. Влада тим часом ніяк не реагує, про поступки та компроміси не йдеться. Про це сьогодні, 8 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог, професор Чорноморського міжнародного університету Грузії Ніка Читадзе.

“Насамперед оточення, так би мовити, парламенту зараз відбувається з усіх боків, не штурм, а оточення, щоб блокувати всі входи, виходи до парламенту. Але це все сталося після того, як приблизно півтори години тому політичні діячі та представники громадянського суспільства висунули ультиматум владі, щоб вона відреагувала на той факт, висловила б готовність відмовитися від подальшого розгляду законопроєкту про так званих іноагентів. Але, звісно, як і слід було очікувати, жодної реакції з боку влади не відбулося, відповідно, зараз мітингувальники намагаються під лідерством представників громадянського суспільства і політичних партій, прозахідних партій, оточити парламент”, — сказав він.

На думку політолога, не йдеться про штурм, метою мітингувальників не є саме вторгнення на територію парламенту.

“Але, можливо, це певна генеральна репетиція перед сесією, яка має завтра вранці відбутися, що ось завтра вранці будівля парламенту буде знову оточена для того, щоб завадити “Грузинській мрії” та “Силі народу” — ці дві політичні партії, в принципі, одна єдина партія, вона виражає інтереси влади, зрозуміло, розглядати надалі законопроєкт. Там ідеться про два законопроєкти. Один законопроєкт, який стосується насамперед юридичних осіб, а другий стосується фізичних осіб, щоб був список складений тих людей, які отримують гранти від західних донорських організацій”, — каже Читадзе.

Він зазначив, що до цього моменту на акціях протесту в Тбілісі силовики вже затримали понад 70 незгодних із репресивним законом. Попри це, грузини, які вийшли відстоювати власні права, мають намір робити це й далі.

Читайте також: “Народ не дасть, щоб російські закони проходили в Грузії”: протести в Тбілісі тривають (ВІДЕО)

Прямий ефір