Угруповання до 25 тис. військових зосередили окупанти навколо Часового Яру — вони використовують тактику малих котлів, — аналітик

Часів Яр. Фото: freeradio.com.ua

Навколо Часового Яру зосереджено російське угруповання чисельністю до 25 тис. військових. Окупанти намагаються вийти до міста по флангах. Загарбники використовують зараз ту саму тактику, яку застосовували 2022 року під час боїв на Луганщині в районі Попасної, Сєвєродонецька та Лисичанська — тактику малих котлів. Про це сказав військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 9 травня.

За словами аналітика, росіяни на цій ділянці фронту, як і раніше, використовують тактику “випаленої землі”: завдають ударів армійською фронтовою авіацією не стільки навіть по позиціях Збройних сил України, скільки по житловій інфраструктурі міста. 

“Вони намагаються унеможливити використання інфраструктури Часового Яру, насамперед промислових підприємств, для обладнання вогневих позицій Збройними силами України. І, відповідно, терор проти мирного населення — основна складова дій російських окупаційних військ. Тому й не випадкове застосування невибіркових видів озброєння, таких як важкі вогнеметні системи ТОС-1 “Солнцепек”, ТОС-2 “Тосочка”. Це термобарична зброя, яка випалює все живе в радіусі до двох кілометрів”, — розповів Снєгирьов.

Він зазначив, що наразі в районі Часового Яру зосереджено російське угруповання чисельністю до 25 тис. військових.

“Основний контингент складають вмотивовані бійці 98-ї повітряно-десантної дивізії і так званого сьомого добровольчого корпусу, основа якого — бійці колишньої ПВК “Вагнер”, — уточнив експерт. 

Але крім цього, каже Снєгирьов, росіяни масово застосовують для так званих “банзай атак” мобілізованих, які пройшли курс підготовки протягом щонайбільше двох тижнів. 

“Йдеться про мобілізованих бійців із території Волгоградської та Воронезької областей. Причому їхня кількість — до 80%. І ось цю масу, по-іншому їх не назвати, ворог фактично використовує як таран для продавлювання позицій Збройних сил України, не рахуючись із втратами серед особового складу і, відповідно, серед важкої бронетехніки”, — сказав гість ефіру. 

За словами Снєгирьова, російські окупанти використовують тактику так званих флангових охоплень — намагаються вийти до Часового Яру по флангах, щоб уникнути форсування каналу Сіверський Донець — Донбас. 

“Основне завдання окупантів спробувати відрізати Збройні сили України від основних шляхів сполучення. Це унеможливлює переміщення особового складу, проведення ротації, вивезення поранених і підвезення БК. Тобто використовується та сама тактика, яку російські окупанти використовували у 2022 році під час боїв на Луганщині поблизу Попасної, Сєвєродонецька та Лисичанська. Тактика малих котлів”, — резюмував аналітик.

Читайте також: Навколо Часового Яру зараз вирішується доля битви за Донбас, — Дикий

Раніше повдомлялося, що Росія планує використати можливий наступ на Харків і Суми як відволікаючий маневр з метою максимально розтягнути українські сили і ресурси, відвернути їх від основного напрямку удару. 

Прямий ефір