Російський наратив про нелегітимність Зеленського націлений переважно на західну аудиторію, — Коваленко

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Наратив про нелегітимність президента Володимира Зеленського, запущений Кремлем, не спрацював в Україні, тому Москва стала поширювати його на Заході. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко.

“Найголовніший наратив про так звану нелегітимність президента України націлений переважно на західну аудиторію, оскільки у нас він не спрацьовує. Головна мета полягає виключно в тому, щоб спробувати через свої дипломатичні відомства, через Службу зовнішньої розвідки та її зв’язки на Заході та на глобальному Півдні спробувати просунути російську позицію про переговори, мовляв, Росія готова домовлятися про припинення війни, а всьому заважає українська нинішня влада. І в той самий момент вони намагаються переконати всіх, що ця влада нелегітимна. В Україні цей меседж не спрацював”, — сказав він.

Коваленко зауважив, що ще наприкінці лютого Центр протидії дезінформації разом із Головним управлінням розвідки провели кампанію, пояснивши, чому президент легітимний.

“Якщо говорити про внутрішнє українське інфополе і взагалі, то ключовий акцент робиться на питанні мобілізації. Росіяни намагаються масштабувати ті чи інші проблемні питання, які є з мобілізацією, у такий спосіб, щоб складалося враження, що ці проблемні моменти — всеосяжні, що весь процес мобілізації складено виключно з них. І в такий спосіб намагаються розколювати суспільство на тих, хто воює, на тих, хто не воює, на тих, хто уточнює облікові дані, на тих, хто не уточнює і так далі. Тобто тема мобілізації буде основоположною фактично цього року”, — пояснив керівник Центру протидії дезінформації.

Читайте також: “Зеленський — нелегітимний президент”: експерти розібрали “новинку” російського ІПСО

Прямий ефір