TikTok став основною соцмережею з поширення дезінформації в Україні, — керівник ЦПД

Андрій Коваленко. Фото: instagram.com/andrii___kovalenko

Росія вкладає величезні кошти на поширення своєї пропаганди через соціальні мережі. Також як дезінформаційний майданчик виступають кіберспортивні ігри. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник Центру протидій дезінформації (ЦПД) Андрій Коваленко.

“TikTok став основною соцмережею зараз із поширення дезінформації в Україні. З весни 2023 року там створюються просто сотні сторінок-одноденок для розгону іноді одного-двох відео. Бюджети на ці цілі дуже часто йдуть за закритими статтями, тому що за цим фактично стоять військові відомства. Служба зовнішньої розвідки Росії має свою лінійку інструментів. Головне розвідувальне управління Росії має свою лінійку інструментів. Своїх експертів має кіберспортивна федерація, кіберспортсмени, які, будемо так говорити, виступають у різних командах”, — повідомив він.

Коваленко зауважив, що для поширення дезінформації використовують спортсменів із різних видів дисциплін.

“Каміла Валієва — відома фігуристка, яка отримала покарання за вживання допінгу. Але її зовнішність, те, що вона говорить, використовують як пропаганду, зокрема орієнтовану на молодь, яка сидить у TikTok, зокрема українську молодь. Радянський Союз так працював. Вони використовували гімнастику, фігурне катання, хокей, футбол для пропаганди”, — розповів керівник ЦПД.

За його словами, для пропаганди Кремль використовує не тільки традиційні ЗМІ, а й релігійні організації, проплачених блогерів у різних країнах, а також аналітичні центри.

“Російська пропаганда — небезпечніша за російську армію, тому що дуже часто вона користується історією про корупцію на Заході, коли окремі чиновники мають корупційний інтерес. Паралельно з цим вони відпрацьовують меседжі, які їм дає російська пропаганда. В адміністрації Путіна пропагандистським напрямком щодо України безпосередньо займається Кирієнко. Він зберіг свою посаду нещодавно, коли Патрушева все ж понизили, він контролював усіх силовиків раніше, зараз став просто радником Путіна, а Кирієнко посаду в адміністрації Путіна зберіг. Відповідно, у Росії, мабуть, задоволені тим, як він виконує свою роботу щодо різного роду пропагандистських проєктів проти України, один із яких “інша Україна” під нібито керівництвом Медведчука, це збори різного роду блогерів, які втекли з України, політиків часів Януковича і так далі”, — зазначив Коваленко.

Він додав, що поки є запит на пропаганду, зростатимуть бюджети на неї та корупція, багатітимуть люди, які обманюють тих же росіян і відправляють їх на смерть, зокрема.

Читайте також: Дезінформаційна кампанія Кремля проти України посилюється — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк висловив думку, що глобальні політичні еліти так і не усвідомили до кінця весь жах, який несе путінський режим, тому не ухвалюють низку необхідних рішень.

Прямий ефір