Дрон “Баба Яга” — це виключно українська розробка, аналогів якої у світі немає, — Федоренко

Український дрон "Вампір". Фото: facebook.com

Великий безпілотний літальний апарат (БпЛА) українського виробництва Vampire військові армії РФ прозвали “Бабою Ягою”. Таке прізвисько БпЛА отримали через те, що працюють тільки вночі, скидаючи велику кількість боєприпасів на укріплення або техніку противника. Цей дрон здатен не лише нести велику кількість боєприпасів, а й виконувати гуманітарну функцію — нести воду, медикаменти, їжу на передові позиції Збройних сил України (ЗСУ). Виробництво цих дронів збільшуються, адже засіб багатофункціональний та унікальний. Про це сьогодні, 14 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес”, що воює у складі 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка Юрій Федоренко.

“Його противник називає “Баба Яга”, тому що він з’являється вночі, і він може нести досить потужні боєприпаси, які знищують живу силу противника, його укриття, інженерні споруди. Також робить мінування, що дуже сильно ускладнює логістику противника, а також застосування легкої броньованої техніки на передньому краю”, — розповів він.

Безпілотник має хорошу точність, радіозв’язок і тепловізійну камеру.

“За допомогою цього дрона додатково виконуються функції гуманітарні. На наші передові позиції ми постачаємо воду, боєприпаси, медикаменти і все необхідне нашим військовим для ведення активної оборони”, — зазначив військовий.

Армія РФ не здатна протиставити українському дрону власних аналогів.

“Це виключно українська розробка, аналогів якої у світі немає. Противник намагається зробити щось подібне, але в нього не виходить. Кількість цих засобів у Сил оборони з кожним місяцем збільшується, тому що кількість підприємств також зростає. Це дуже і дуже потужні засоби для знищення ворога”, — констатував Федоренко.

Читайте також: “Баба Яга” на службі Сил оборони України: про переваги коптера розповів комбат безпілотних комплексів “Ахіллес”

Прямий ефір