Сили оборони України діють злагоджено та ефективно, — Мусієнко про бої в районі Вовчанська

Українські захисники. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Російські війська в районі Вовчанська, Харківської області, зіткнулися з першою лінією оборони України і поки не можуть просунутися далі через злагоджені та ефективні дії українських Сил оборони. Про це сьогодні, 17 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Бої в районі Вовчанська — це перша лінія оборони. Це не основна смуга оборони. Зазвичай вважається, що основні смуги — друга і третя лінії, які укріплені набагато серйозніше”, — сказав він.

За словами експерта, третя лінія оборони є найбільш укріпленою та захищеною. У цьому місці встановлено бетонні надовби, відомі як “піраміди”, вогневі позиції, серйозні бліндажі та пункти управління.

“Необхідно розуміти, що біля другої та третьої ліній бої ще не почалися. Бої ведуться за першу лінію, навіть у передпіллі першої лінії оборони. Тому можна сказати, що українські війська зробили все можливе і діяли абсолютно злагоджено, грамотно та ефективно щодо оборонних дій”, — наголосив Мусієнко.

Як він зазначив, можливо, у декого склалося враження, що російський наступ, який розпочався тиждень тому, проходить стрімко.

“Дійсно, могло здатися, що російські війська швидко просунулися і продовжать просуватися. Але насправді щойно вони вперлися в першу лінію оборони, щойно українські війська підтягнули резерви та підкріплення, ми відразу побачили проблеми в наступі російських військ — зволікання”, — акцентував експерт.

За його твердженням, противник застопорився через значні втрати від вогню українських військ.

“І, власне кажучи, лінії оборони працюють, і українські війська стримують противника, наскільки це видається можливим, — російський наступ у районі Вовчанська. Видно, що оборона досить злагоджена”, — підсумував Олександр Мусієнко.

Читайте також: Майже на 70 км розширив противник зону активних бойових дій: ситуацію прокоментував Сирський

Нагадаємо, напередодні в розмові з журналістами в Києві президент України Володимир Зеленський сказав, що Сили оборони України стабілізували лінію зіткнення з російськими окупаційними військами в Харківській області там, де вони зараз перебувають. Найглибша точка просування ворога — 10 кілометрів. На напрямках деяких бригад росіяни взагалі не мали просування.

Прямий ефір