Активізацією наступальних дій Росія переслідує три завдання — розбір Подоляка

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

Активізацією наступальних дій на фронті Росія переслідує три основні завдання. Про це сьогодні, 18 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

Перше завдання — розтягнути лінію фронту, щоб максимально розтягнути резерви Сил оборони України.

“Тому вони й виходять за межі основних зон бойових дій (Луганської, Донецької, Запорізької областей) і намагаються залучити до бойових дій і Сумську, і Харківську області. У Харківській ми вже бачимо російські наступальні операції”, — сказав Подоляк.

По-друге, Росія використовує останній шанс захопити ще трохи українських територій, поки військова допомога Заходу ще не дійшла в повному обсязі до Сил оборони України.

“Активізація наступальних дій — це спроба використати ініціативу, яка була у Росії у зв’язку з дефіцитом ресурсу в України протягом останніх шести-восьми місяців. Вони хочуть реалізувати цю ініціативу, щоб забрати ще трошки території. Тому що розуміють, що в міру надходження техніки, снарядів, ракет в Україну, додаткових систем Patriot (“Петріот”), а тим паче появи винищувачів F-16 — Росія буде перебувати в набагато важчій ситуації”, — пояснив радник глави ОПУ.

Третє завдання — психоемоційний тиск. По-перше, на Україну, щоб посіяти паніку, страх серед українців.

“Україні зрозуміло, чому вони намагаються чинити цей тиск: вони хочуть, щоб люди відчували панічні настрої, страх на тлі обстрілу критичної інфраструктури, житлових кварталів у низці великих міст”, — зазначив спікер.

Але також це спроба впливати на західну громадську думку, щоб зупинити допомогу Заходу Україні, і примусити партнерів змусити Україну йти на переговори.

“Вони хочуть показати: дивіться, в України не виходить наступальна операція, ми продовжуємо тиснути, у нас великі ресурсні можливості, у нас ВПК перебудований, ми прибираємо недолугих персонажів на кшталт Шойгу, які повністю загрузли в корупції, і ставимо на їхнє місце технократів на кшталт Бєлоусова. Це говорить про те, що ми готові до довгої війни, у нас багато ресурсів, ми робимо центральною частиною економіки військово-промисловий комплекс, і все інше буде заточене на це. Відповідно, давайте ви будете примушувати Україну визнати поразку”, — описав Подоляк.

Читайте також: Заяви Путіна про Харків — спроба зберегти обличчя: ситуацію розібрав аналітик

Як повідомлялося раніше, 10 травня росармія почала наступ на півночі Харківської області. Але Сили оборони України стабілізували лінію фронту. Найглибша точка просування ворога на Харківщині — 10 кілометрів. На напрямках деяких бригад у росіян взагалі не було просування.

Читайте також: Ситуація на Харківщині, західні війська в Україні та фіналізація війни: головне зі спілкування президента Зеленського з журналістами

Прямий ефір