Зло геноциду оновило форму і пішло проти України, почавши з Криму, — Зеленський у 80-ту річницю депортації кримських татар

Прапори України і кримськотатарського народу. Фото: t.me/V_Zelenskiy_official/

Депортація кримськотатарського народу, що була скоєна радянською владою 80 років тому, — найстрашніших злочинів проти життя людей. Про це сьогодні, 18 травня, в День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

“80 років тому був скоєний один із найстрашніших злочинів проти життя людей: радянська влада депортувала кримськотатарський народ. І дітей, і дорослих – усіх. За кілька днів. Безжально. На чужу землю. Під акомпанемент брехні”, — написав Зеленський у Telegram.

Досі невідоме точне число загиблих — щонайменше свою третину кримськотатарський народ втратив від цієї депортації. І повернутись додому люди змогли лише через десятки років.

“Але злочинець не був покараний. Режим не був засуджений. Зневага до людського життя і державне насильство, які панували в минулому столітті, відродились у наш час. Десять років тому старе зло — зло геноциду – оновило форму, змінило ідеологічне прикриття, але не змінило своєї сутності та мішеней і так само пішло проти України, почавши з Криму”, — наголосив президент.

Глава держави акцентував, що спільний історичний обовʼязок — відповісти на удари Росії стійкістю, перемогою України над злом окупації та справедливим покаранням за всі російські злочини цієї війни, починаючи від 2014 року.

“Захищаючи зараз Україну, наших людей і правду про те, що відбувалось на нашій землі, ми вшановуємо памʼять усіх, чиє життя було знищене, та утверджуємо силу людяності — силу для наших наступних поколінь”, — резюмував Володимир Зеленський.

Міністерство закордонних справ України у своїй заяві закликало всі держави, міжнародні організації, та суспільства вшанувати пам’ять жертв депортації кримських татар та засудити цей жахливий злочин, визнавши його геноцидом кримськотатарського народу.

“Звертаємося до наших міжнародних партнерів із закликом посилити допомогу Україні, сприяти якнайскорішому звільненню від російської окупації Криму, а також інших тимчасово окупованих територій України. Це покладе край російським воєнним злочинам і жахливим репресіям, та стане передумовою повернення кримськотатарського народу і всіх мешканців України до мирного життя на рідній землі”, — йдеться у заяві.

Читайте також: 80 років від початку депортації радянським режимом кримських татар: Росія продовжує репресії корінного народу в Криму (ВІДЕО)

Нагадаємо, сьогодні, 18 травня, відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цього дня 1944 року з Кримського півострова радянський режим розпочав тотальну депортацію кримських татар у райони Середньої Азії та Уралу.

У Канаді, Латвії, Литві визнали депортацію кримськотатарського народу 1944 року геноцидом. Україна працює над тим, щоб й інші країни дали оцінку злочинам сталінського режиму.

Прямий ефір