Росіяни побоюються перевозити військові вантажі через Кримський міст — подробиці (ВІДЕО)

Пожежа на Кримському мосту. Фото: ap.org

Росія більше не використовує міст у Керченській протоці для постачання своїх військ на лінії фронту і переключилася на сухопутні маршрути, що проходять через окуповані східні області України. Про це пише The Independent, посилаючись на супутникові знімки, досліджені аналітиками OSINT-агентства Molfar. Вони підтвердили, що військові вантажі росіяни не переправляють залізничною частиною мосту. Аналітики вважають, що через це Кримський (Керченський) міст атакувати зараз не має сенсу, інформує FREEДОМ.

Згідно з аналізом OSINT-агентства Molfar, з лютого по квітень 2024 року на Керченському мосту не було зафіксовано жодного вантажного поїзда з військовою технікою. Лише один раз, 29 лютого, переправою проїхав вантажний потяг, який перевозив понад 50 цистерн із паливом.

“За обидва аналізовані періоди на станції Тамань накопичувалися вантажні вагони. Загальна їхня кількість уже 1 097. При цьому відомо, що кількість вагонів, які перетнули Керченський міст, становить лише 203. Це може свідчити про небажання росіян перевозити військові вантажі через Керченський міст”, — наголошується у розслідуванні OSINT-агентства Molfar. 

Також у березні та квітні на мосту не було жодного руху за участю російських військових. Аналітики зазначають, що у війні проти України для Росії особливо важлива залізниця. Тепер для доставки військової техніки на фронт росіяни використовують альтернативні сухопутні та авіаційні шляхи. 

Крім того, окупанти будують залізничну мережу через тимчасово окуповані міста: Мелітополь, Бердянськ і Маріуполь.  

“Авіаційна логістика — це дуже дорого і досить небезпечно, враховуючи досвід тих самих А50, наприклад. Тому в них залишається сухопутний коридор так званий, заради якого друга частина цієї всієї епопеї і була організована Кремлем. Прекрасно розуміючи, що міст ненадійна і безальтернативна справа, вони вирішили ще паралельно залізницю побудувати”, — зазначив начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України Дмитро Плетенчук. 

Станом на квітень поточного року, наземний маршрут через окуповані території України в анексований Росією Крим забезпечує до половини вантажоперевезень. 

Раніше представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявляв, що пошкодження залізничних опор зробило Кримський міст майже непридатним для транспортування великих військових вантажів. І це великий успіх України.

“Цей об’єкт побудований у територіальних водах України. Це дванадцятимильна зона від берега. Тобто побудовано це на нашій території. Згідно з міжнародним правом, територіальні води є такою ж територією, як безпосередньо і сухопутна частина території будь-якої країни”, — наголосив Плетенчук.

Напередодні так званої “інавгурації” Путіна рух по мосту було повністю зупинено. Російські пропагандисти анонсували “нові удари” по переправі і говорили про те, що це станеться за допомогою дронів. 

Але щоб ліквідувати таку велику споруду, необхідні десятки, а то й сотні тонн вибухівки, вважають експерти. Водночас міст можуть повністю вивести з ладу західні ракети ATACMS і Storm Shadow. 

Однак аналітики зазначають, що потреби в повторній атаці Керченського мосту наразі немає. Оскільки зараз він втратив свою основну функцію.

Читайте також: Кримський міст як один з елементів логістики російських окупантів має бути знищений — розбір Мусієнка

Раніше начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України Дмитро Плетенчук розповів, що угруповання військ РФ, яке воює на півдні України, зберігає сполучення з Кримом, але логістика підвезення військової техніки, боєприпасів, а також особового складу ускладнена. 

Прямий ефір