Кримський міст як один з елементів логістики російських окупантів має бути знищений — розбір Мусієнка

Вибух на Кримському мосту 8 жовтня 2022 року. Фото: mil.in.ua

РФ перейшла на використання сухопутних маршрутів для постачання своїх окупаційних військ після атак України на Кримський (Керченський) міст. Про це сьогодні, 8 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Він наголосив, що консолідована позиція військового керівництва України полягає в тому, що міст має бути знищений.

“Що стосується самого навантаження на міст, то воно тимчасово зупинилося. А чому ми маємо робити висновки, що так буде завжди? Те розслідування OSINT-спільноти, яке презентовано, воно правильне, воно базується на фактах… Тобто ми маємо сказати про те, що впродовж трьох місяців не здійснювалося перевезення військових вантажів, тому що ще, наприклад, у січні воно здійснювалося, ще в січні йшли військові вантажі”, — сказав Мусієнко.

Він додав, що зменшення РФ використання Кримського мосту пов’язане з труднощами, що виникли після українських атак цього об’єкта. 

“Але, з усім тим, сам міст існує. Окупація Росією Криму триває. Відповідно, змоделюймо сценарій — через, наприклад, два-три місяці Росія змінює тактику, вони, наприклад, вирішують активізувати наступальні дії на півдні… Відповідно, що вони будуть робити? Ну, природно, вони будуть, зокрема, використовувати і міст, будуть використовувати залізницю… Міст — це один з елементів забезпечення логістики, поряд з іншими — залізницею, автомобільним сполученням, а також баржами, транспортуванням по воді. Відповідно, зрозуміло, що знищення самого мосту або його істотного пошкодження недостатньо для того, щоб блокувати всю логістику Росії на окупованих територіях. Але міст — один з елементів, який на цей час може активно не використовуватися, але може настати той момент під час війни, коли навантаження на нього знову повернеться. Ми не можемо цього виключати”, — пояснив Мусієнко.

На його переконання, доцільно щонайменше пошкодити Кримський міст так, щоб остаточно зняти питання взагалі його використання для транспортування військ, сил та засобів озброєнь російських окупантів.

“Важливий пункт: російські війська перебувають в окупованому Криму, їм йде продовольство та йде постачання, крім виключно озброєнь. Це все також іде, зокрема, й через міст. І не тільки для економіки Росії це теж має певне значення, з якої вона потім фінансує війну”, — сказав керівник Центру військово-правових досліджень.

Читайте також: Росіяни погано розуміють натяки, так було і з крейсером “Москва”, — Плетенчук про долю Кримського мосту

Раніше начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України Дмитро Плетенчук розповів, що угруповання військ РФ, яке воює на півдні України, зберігає сполучення з Кримом, але логістика підвезення військової техніки, боєприпасів, а також особового складу ускладнена. 

Прямий ефір