Російська освіта поринула в підтримку війни — подробиці від голови незалежної профспілки “Альянс учителів”

Даніїл Кен. Фото: ЗАКС

Російські педагоги займаються мілітаризацією школярів, готують їх до війни. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова незалежної профспілки “Альянс учителів” Данило Кен.

Він розповів, що нещодавно в Новосибірську в “патріотичному таборі” тренер, який сам є учасником війни, побив дитину.

“Хлопчик потрапив до лікарні. І, здавалося б, за будь-якими законами це кримінальна справа. Ця людина має в СІЗО сидіти просто зараз за злочин, який щойно скоїв. Але він пояснив, що в нього не забалуєш. Він досвідчений викладач. Країні й армії потрібні нові кадри, й він виховує військову дисципліну. І буквально ось зараз, щойно побивши дитину на тренуванні, він продовжує проводити. Але дійсно, це якийсь чад мілітаристський”, — сказав Кен.

Він вважає ненормальним, що в “патріотичних таборах” у Росії навчають дітей “якісь вояки абсолютно безмозкі, жорстокі, які пройшли війну, з покаліченою психікою”.

“Хочеться сподіватися, можливо, хоча б на прикладі ось цього побитого хлопчика хоча б якісь батьки задумалися, а хто там викладає й чи варто своїх дітей довіряти таким людям”, — наголосив Кен.

Він констатував, що такі табори створено по всій Росії, кожні канікули туди залучають сотні тисяч дітей. Крім того, існують уроки ОБЖ, де школярі збирають й розбирають автомати тощо.

Голова незалежної профспілки “Альянс учителів” розповів також, що батьки часто не знають, як протистояти залученню дітей у тих же дитсадках до “патріотичних” заходів.

“Проблема в тому, що, по-перше, батьки часто не знають закон, часто про те, що такі заходи провели, і діти в цьому взяли участь, батьки дізнаються вже за фактом. Ну, й третій аспект у тому, що в людей часто немає розуміння просто, як цьому чинити опір. І є якесь таке завищене очікування ризиків, що відмова від такого уроку, якась претензія до дитячого садочка спричинить проблеми з поліцією чи з ФСБ. Такі прецеденти, звісно, бувають. Вони саме для того й існують, щоб тероризувати суспільство”, — наголосив Кен.

Голова незалежної профспілки “Альянс учителів” зазначив, що є певний мінімум вимог, від якого школи не можуть відмовитися.

“Я бачу, що в цих школах 10-15-20 портретів Путіна обов’язково на вході, обов’язково у фоє, обов’язково в актовій залі. І там у кожному третьому або в кожному п’ятому кабінеті просто обов’язково висить Путін, є якийсь куточок із прапором, із гімном. І на концертах у цих школах теж, можливо, ще півтора року тому не звучав Шаман, зараз звучить. Військові півтора року тому або рік тому могли там ще не з’являтися, зараз такі зустрічі вже проводяться. Тобто навіть ось на цьому відрізку, коли ми говоримо, що в лютому-березні 2022 року освіта поринула в підтримку війни, ось це так і є. Але навіть на цих, впродовж цих двох років однаково видно деградацію, що просто всіх затягли в такі ось … Скільки в Росії десятків тисяч шкіл? Близько 40 тис., якщо не помиляюся. Ось у всіх абсолютно це відбувається”, — сказав Кен.

Читайте також: “Ще один крок до дна”: як у російських школах дітей вчать підтримувати війну, розповів Кен

Як повідомлялося, у лютому 2024 року в сотнях освітніх закладів щонайменше в сорока регіонах Російської Федерації відбулися зустрічі школярів з учасниками війни Росії проти України, підрахувала “Русская служба Би-би-си”. Так звані “уроки мужності” провели російські військові та найманці, що служили у приватній військовій компанії “Вагнер”, зокрема колишні в’язні. Вони не лише читають лекції у школах, а й відкривають власні гуртки та секції.

Прямий ефір