Російська модернізація вб’є саму ідею “Шахедів” як дешевого засобу ураження — розбір авіаексперта

Безпілотний літальний апарат Shahed 136. Фото: military.com

Ідея дронів-камікадзе “Шахед” як дешевого засобу ураження вичерпає себе з модернізацією, яку проводять зараз росіяни. Таку думку сьогодні, 11 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив авіаексперт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації імені Антонова Валерій Романенко.

“Реактивний двигун. У чому сенс “Шахеда”? Дешевий засіб ураження — 20 тис. дол. й 40 кг вибухівки наворотити може багато в разі влучання. А якщо застосовується реактивний двигун, то вартість уже двигуна дорівнюватиме вартості “Шахеда”. Тобто вихолощується сама ідея дешевого засобу ураження”, — сказав експерт.

Він нагадав, що заявлена іранцями дальність дрона — 2 тис. км, при цьому американці підтвердили дальність в 1 200 км. За словами Романенка, у разі встановлення реактивного двигуна ця дальність впаде в рази.

Експерт припускає, що двигуни використовуватимуться авіамодельні, отже, і швидкість можна буде наростити максимально на 100 кілометрів на годину.

“І найостанніше, такий важливий момент. Зараз до 40% цих “Шахедів” збиваються мобільними групами, збиваються з кулеметів та малокаліберних артилерійських систем. Про всяк випадок зараз кожна група возить із собою ПЗРК. По звичайних “Шахедах” із ПЗРК стріляти не можна, у них занадто маленький тепловий слід. А ось по реактивних це буде просто подарунок. Тобто ймовірність знищення “Шахеда” зростає в рази… Тобто, власне, жодної серйозної небезпеки ці нові “Шахеди” не становлять. А ось удар по російському військовому бюджету вони завдадуть, тому що вони різко стають дорожчими, а ось знищувати їх дешевше”, — сказав Романенко. 

Читайте також: РФ атакувала “Шахедами” та балістикою — на півдні та Київщині відпрацювала ППО (ФОТО)

Нагадаємо, за результатами експертиз встановлено виробника ударних безпілотників типу Shahed-131/136 (“Шахед-131/136”), якими Росія з вересня 2022 року атакує Україну. Це іранська державна авіабудівна компанія Iran Aircraft Manufacturing Industrial Company.

Прямий ефір