Встановлено компанію-виробника “Шахедів”, якими РФ атакує Україну — подробиці

Уламки збитого безпілотника. Фото: krm.gov.ua

Ударні безпілотники типу Shahed-131/136 (“Шахед-131/136 “), що їх Росія з вересня 2022 року використовує для повітряних атак по Україні, виробляє іранська державна авіабудівна компанія Iran Aircraft Manufacturing Industrial Company. Про це на запит “Суспільного” повідомили в Офісі генерального прокурора України, передає FREEДОМ.

Виробника було ідентифіковано за результатами експертиз. Вони також дозволили встановити, що безпілотники з російським маркуванням “Герань” — це іранські Shahed.

“Отримано висновки експертних досліджень, згідно з якими БпЛА з маркуванням “Герань-2” ідентифіковано як БпЛА-камікадзе типу Shahed-136. Інший вилучений зразок під назвою “Герань-1″ ідентифіковано як ударний БпЛА-камікадзе Shahed-131. Розробником та виробником вказаних БпЛА є компанія Iran Aircraft Manufacturing Company (HESA) Ісламської Республіки Іран”, — йдеться в листі-відповіді на запит “Суспільного”.

Зазначається, що це перші дані правоохоронних органів, що можуть свідчити про причетність Ірану до виробництва безпілотників, що ними РФ атакує Україну.

В Офісі генпрокурора також повідомили, що відправили до дев’ятьох країн запити про міжнародну правову допомогу, щоб встановити шляхи постачання складників подвійного призначення до Ірану та РФ.

Нагадаємо, російська армія регулярно атакує Україну “Шахедами”. Водночас  Іран категорично відмовляється визнавати свою участь у війні проти України.

Прямий ефір