Північна Корея постачає Росії озброєння для війни проти України — подробиці (ВІДЕО)

Сергій Шойгу (у центрі ліворуч) на прийомі в Північній Кореї. Фото: ap.org

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров відвідає Північну Корею з офіційним візитом 18-19 жовтня. Цілі поїздки Москва не озвучує, однак, це відбувається на тлі повідомлень про великі поставки північнокорейських озброєнь до Росії, повідомляє FREEДОМ.

Поставки боєприпасів з КНДР до Росії можна буквально побачити з космосу. Білий дім надав супутникові знімки північнокорейських й російських портів, на яких чітко видно процес передачі вантажів. За даними Вашингтона, за останні тижні Пхеньян передав Москві вже приблизно тисячу контейнерів з озброєнням і боєприпасами. А у відповідь, Російська федерація надає режиму Кім Чен Ина військові технології.

“Ми вважаємо, що в обмін на підтримку, Пхеньян вимагає військової допомоги від Росії, зокрема, зенітних ракет, бронетехніки, обладнання для виробництва балістичних ракет та інших матеріалів й передових технологій”, — сказав під час пресконференції координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Більша частина північнокорейських поставок до Росії — радянські 122-міліметрові боєприпаси для ствольної та реактивної артилерії. КНДР їх масово передавала СРСР, починаючи з 70-х років. Тепер вони повертаються назад. За словами експертів, це свідчить про деградацію російського військово-промислового комплексу й про виснаження запасів. Водночас за 50 років зберігання, якість багатьох снарядів значно погіршилася, на що скаржаться російські так звані військкори.

“Там є свідчення про те, що деякі снаряди, які потрапляють на передній край — не зазначається російського виробництва чи там північнокорейські, чи якісь іще — але зазначається, що деякі снаряди, які потрапляють на передній край, вони по-різному важать. Тобто мають різну масу. Один снаряд легший за інший. І в таких умовах дуже важко розрахувати політ, дуже важко забезпечити попадання в ціль”, — сказав військовий оглядач Денис Попович.

Зближення диктатур не залишається непоміченим союзниками Сполучених Штатів. Південна Корея вже ввела санкції проти 10 осіб й юросіб. 10 жовтня Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї повідомив парламенту, що КНДР може вдертися на територію країни малими групами, як це раніше зробили терористи ХАМАС в Ізраїлі. Щоб запобігти цьому, Вашингтон направив у територіальні води Південної Кореї авіаносець.

“Ми дуже раді бути тут у цей час, з цими людьми, брати участь у громадських заходах, будувати стосунки між нашими флотами і людьми, оскільки ми продовжуємо шукати можливості для побудови оперативної сумісності на морі. Ми разом для досягнення спільних цілей вільного та відкритого Індо-Тихоокеанського регіону”, — зазначив лейтенант ВМС США Сет Кеніг.

Авіаносець “Рональд Рейган” візьме участь у спільних навчаннях США, Південної Кореї та Японії найближчим часом.

А в Північну Корею може вирушити особисто президент РФ Володимир Путін. За повідомленнями преси КНДР, він прийняв пропозицію Кім Чен Ина відвідати Пхеньян.

Читайте також: Росія планує використовувати допомогу Північної Кореї як “колесо запаски”, поки не налагодила своє виробництво боєприпасів, — Ступак

Прямий ефір