Глобальний саміт миру означає, що є справедливий мир або заморожена війна, яка призведе до ще більших трагедій, — Подоляк

Михайло Подоляк. Фото: Офіс президента

Глобальний саміт у Швейцарії — це важливий політичний захід, який означає, що у війні Росії проти України може бути два результати — справедливий мир або заморожена війна, яка призведе до ще більших трагедій у світі. На саміті відбуватимуться дискусії на тему досягнення справедливого миру, а також обговорюватиметься алгоритм тиску на країну-агресора. Про це сьогодні, 18 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“Треба скрупульозно підготувати цей саміт. Саміт — це реалізація надзвичайної суб’єктності України. Саміт чітко позначає, що є тільки справедливий мир, або заморожена війна, яка призведе до ще більших трагедій. Це потрібно досить об’ємно, рельєфно пояснити, й провести дискусії з цього приводу. Не можна однією рукою захищати міжнародне право, а іншою стимулювати агресора, який ламає це право. Відповідно, або санкції, ізоляція і підтримка України, або війна, яка буде нескінченною, масштабуватиметься та ескалуватиметься”, — сказав він.

На саміті відбуватимуться дискусії на тему неправильного фіналу війни Росії проти України, а також його наслідки для світу.

“Усі сторони, які братимуть участь у саміті миру, вестимуть дискусію про те, щоб глибше зануритися в наслідки неправильного фіналу війни. Саміт має показати, пояснити, що таке неправильний фінал війни й до чого він призведе, яких втрат зазнаватимуть країни, не тільки Україна. Наскільки важко буде жити в суспільстві, яке має зруйновані відносини, правила, міжнародне право, розуміння безпеки, і спирається на право сильного”, — пояснив радник керівника ОПУ.

Необхідно виробити алгоритм тиску на РФ, щоб не допустити реалізації її планів.

“Потрібно буде обговорити та виробити алгоритм тиску на Росію. На мій погляд, алгоритм тиску складається з декількох частин — інформаційний, дипломатичний, економічний. Росія повинна відчувати себе в ізоляції, втрачати ринки, на яких заробляє, або ринки, на яких може придбати ті чи інші товари. Вона має усвідомити, що військової сили недостатньо для реалізації тих планів, які вона перед собою ставить. А це військова поразка”, — резюмував Подоляк.

Читайте також: Об’єднання країн з усіх континентів на Глобальному саміті миру покаже, хто справді хоче закінчення війни, — Зеленський

Прямий ефір