Через удари безпілотників по НПЗ у Росії на 14% скоротилося перероблення нафти — ЗМІ

Пожежа на НПЗ "Лукойл-Нижегороднафтооргсинтез". Фото: t.me/kstovonew

Атаки безпілотників по російській енергетичній інфраструктурі вивели з ладу 14% нафтопереробних потужностей Російської Федерації та призвели до зростання внутрішніх цін на паливо. Про це пише агентство Bloomberg, посилаючись на оцінку Розвідувального управління Міністерства оборони США, інформує FREEДОМ.

Згідно з доповіддю, до середини березня втрата частини російських нафтопереробних потужностей призвела до зростання внутрішніх цін на паливо на 20-30% і спровокувала зупинку експорту.

“Щоб пом’якшити вплив цих ударів, Росія заборонила експорт бензину на шість місяців, починаючи з березня, почала імпортувати нафтопродукти з Білорусі, планувала імпортувати з Казахстану, а також віддала перевагу транспортувати нафтопродукти російськими залізницями на противагу іншим видам транспорту”, — йдеться у звіті Розвідувального управління Міністерства оборони США.

Напередодні дрони атакували Туапсе, Новоросійськ, а також тимчасово окупований росіянами Севастополь і вразили низку військових об’єктів РФ. Зокрема, ніч була дуже “спекотною” для російських військово-логістичних об’єктів, розташованих в окупованому Криму та на російському узбережжі Чорного моря. Вибух пролунав у Севастопольській бухті, ще один удар припав на електропідстанцію “Севастопольська”, що призвело до відключень електроенергії. “Гучно” було і в морському порту Новоросійська в районі нафтового термінала та на залізничній станції. Крім того, дрони атакували й нафтопереробний завод Туапсе — вже вдруге цього року. НПЗ якраз почали ремонтувати після попереднього удару.

Читайте також: Чи має право Україна завдавати удари по території Росії — розбір (ВІДЕО)

Нагадаємо, починаючи з жовтня 2023 року, по російських нафтопереробних заводах було завдано щонайменше 20 ударів.

Прямий ефір