1 трлн доларів становить сума прямого й непрямого збитку, який Росія завдала внаслідок війни Україні — розбір економіста

Олег Устенко. Фото: uatv.ua

Кремль завдав Україні 750 млрд доларів прямого збитку, сума непрямого становить близько 1 трлн доларів. Поза територією Росії є 300 млрд доларів заморожених активів Центробанку РФ і 100-150 млрд доларів, які належать близькому оточенню Кремля. Цих коштів не вистачить для компенсації збитків, яких Росія завдала Україні. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив економіст, ексрадник президента України Олег Устенко.

На його думку, після закінчення війни Росія повинна виплатити Україні репарації та контрибуції.

“Очевидно те, що принципове рішення — збитки з боку агресора жертві агресії повинні бути повністю виплачені. Так працює світова юридична система, так працює будь-який господарський кейс, який розглядають міжнародні суди. Справедливість у цьому випадку — це повне погашення шкоди, яку було завдано”, — сказав Устенко.

Він звернув увагу, що є два треки щодо можливої передачі заморожених активів Центробанку Російської Федерації — А і Б.

“Трек А — найпростіший і легкий, він стосується умовно прибутку від заморожених активів. Цінний папір, який перебуває в обігу, приносить якісь дивіденди, певний прибуток. Тут ідеться про те, щоб вилучити та передати цей умовно прибуток на потреби України. А другий трек — це вже безпосередньо використання тіла цього активу”, — зауважив економіст.

Читайте також: “Це крок уперед”: ЄС схвалив використання доходів від заморожених активів РФ на користь України (ВІДЕО)

Нагадаємо, парламент Естонії ухвалив закон, який дозволяє передати заморожені російські активи Україні.

Прямий ефір