П’ята “інавгурація” Путіна була більше схожа на коронацію, що демонструє його велич, — політолог-міжнародник

Володимир Путін. Фото: ap.org

П’ята так звана інавгурація Путіна — це дія з його сакралізації як правителя Росії, і більшою мірою вона спрямована на населення РФ для підтвердження його “величі”. Таку думку сьогодні, 10 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM висловив політолог-міжнародник, експерт центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.

“П’яту “інавгурацію” Путіна сміливо можна назвати коронацією. Це дія з його сакралізації як правителя Росії і спрямована насамперед на населення Росії. Це — підтвердження величі господаря Кремля. Тобто підтвердження того, що в країні є верховний правитель, який володіє всією повнотою влади”, — зазначив експерт.

Наразі Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) не визнала легітимність Путіна як президента РФ. Європарламент теж засудив те, як відбувалися “перевибори”, і закликав не вважати їх легітимними. Тому для російського диктатора було дуже важливо, щоб на його “інавгурації” були присутні іноземні представники.

“Для Путіна присутність іноземних представників, а тим більше з країн Європейського Союзу, була архіважливою. Для господаря Кремля це підтвердження його легітимності в очах свого народу. А також для того, щоб він міг упевнено розмовляти зі світом на своїх умовах. Йому потрібне визнання його легітимності. Тому й велася така боротьба за присутність представників країн Європейського Союзу на “коронації”, — сказав політолог-міжнародник.

На думку експерта, лідерам країн ЄС не потрібно боятися визнавати російського диктатора нелегітимним.

“У резолюціях ПАРЄ та Європарламенту дано чіткі рекомендації країнам Євросоюзу не визнавати Путіна легітимним президентом, а також припинити з ним усі контакти, за винятком контактів у гуманітарних цілях. І я думаю, що це — справедливо”, — резюмував Дмитро Левусь.

Читайте також: Росія функціонує під ручним управлінням, у Путіна більше немає ніяких обмежувачів — розбір Мурзагулова

Прямий ефір