Україна оновлює свій морський флот та знищує російський — деталі від Плетенчука

Дмитро Плетенчук. Фото: facebook.com/Taclbery

Щонайменше сім нових кораблів отримає Україна, для них уже готуються екіпажі. Російський Чорноморський флот зазнає поразки від Сил оборони України. Про це сьогодні, 20 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук.

“Україна має свій флот, і про те, що ми не маємо флоту, говорили свого часу наші супротивники. А в результаті чомусь цей флот, якого немає, успішно знищує кораблі, які є. Крім того, не варто забувати, що флот України зараз оновлюється, щонайменше сім нових великих одиниць ми очікуємо, це з того, на що вже готуються екіпажі. Тому в цьому плані прогрес у нас є, на відміну від регресу в росіян”, — сказав він.

За словами Плетенчука, для знищення російського флоту долучилися практично всі складові оборони України.

“Починаючи від Сухопутних військ, які першими знищили великий десантний корабель ще у Бердянську, та включаючи Повітряні сили, Головне управління розвідки, Службу безпеки України та, звичайно ж, Військово-морські сили. Всі ми беремо активну участь у зменшенні кількості цих кораблів до ідеального значення. Ідеальне значення — це нуль кораблів Азово-Чорноморського регіону”, — зауважив начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня.

Він зазначив, що для знищення російських кораблів застосовуються різні засоби, зокрема ракетне озброєння та надводні, а також повітряні дрони.

“Насправді ми не стоїмо на місці. Цей процес розвитку систем озброєння — перманентний. Ті системи, які вже були успішно застосовані, модернізуються, тому що ворог адаптується. Треба віддати росіянам належне: вони змушують нас щоразу шукати новий спосіб їх здивувати. І ми все для цього робимо досить успішно”, — наголосив Плетенчук.

Спікер додав, що головним чинником безпеки у Чорному та Азовському морях для України є повне зникнення там російського флоту.

Читайте також: Україні треба витіснити Росію з повітряного простору над Чорним морем, — думка

Нагадаємо, Дмитро Плетенчук розповів, що інформація про втрату російським флотом корабля “Циклон” потребує верифікації.

Прямий ефір