Зміцнення кордонів НАТО пов’язане із загрозою від Росії, що зростає — деталі від політолога

Військовий НАТО. Фото: nato.int

Північноатлантичний альянс (НАТО) активно зміцнює свої східні кордони у відповідь на очевидні сигнали про те, що Росія не має наміру зупинятися на Україні. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила політологиня Олеся Яхно.

“Російська агресія може не закінчитися на Україні і потенційно загрожує зокрема одній із країн НАТО. Це особливо активно проявилося під час паузи в наданні військової допомоги від США Україні”, — сказала вона.

Політологиня зазначила, що той же прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан помиляється, стверджуючи, що припинення військової допомоги Києву зупинить війну.

“Усі побачили, що ситуація виглядає навпаки. І та пауза, яка утворилася в період ухвалення в Конгресі рішення про надання Україні військової допомоги, вона якраз засвідчила великі агресивні дії з боку Росії і у військовому сенсі: удари по інфраструктурі та наступ на сході”, — наголосила Яхно.

За її словами, Москва одночасно активізувала дезінформаційну кампанію проти західних країн.

“Думаю, під час паузи в американській допомозі всі побачили наміри з боку Росії і те, що загроз не стає менше, — їх стає більше. І з огляду на те, що 2024 рік є роком електоральних викликів — вибори до США, до Європарламенту, — гібридні дії Росії можуть бути особливо активними, зокрема створення штучних міграційних криз”, — пояснює політологиня.

Вона наголосила, що крім цього існують і прямі військові загрози, такі як періодичні прольоти російських ракет поблизу або в повітряному просторі країн ЄС і НАТО.

“Іноді уламки дронів і ракет потрапляють на територію країн НАТО, таких як Польща або Румунія. У цьому контексті зміцнення оборони для країн НАТО як у повітрі, так і на землі, має абсолютний сенс. Тому активні зусилля, по-моєму, будуть спрямовані на посилення кордону на землі, включно із захистом від гібридних операцій. Поступово Європа також рухається до надання або посилення парасольки протиповітряної оборони, що охоплює частину території України. У будь-якому разі, можна говорити про західні регіони”, — підсумувала Олеся Яхно.

Читайте також: Україна отримує необхідне озброєння для стримування РФ просто зараз, — командувач сил НАТО в Європі

Прямий ефір