З Рафаха евакуюють людей, армія Ізраїлю продовжує наступ — деталі від Бабота

Жителі Гази залишають регіон. Фото: twitter.com/UNRWA

Між сектором Гази та Єгиптом на місто Рафах наступає 162-га бронетанкова дивізія у складі піхотної та бронетанкової бригад плюс інженерні війська за потребою. Почалася операція зі східних районів. За найобережнішими підрахунками ООН, понад 800 тис. біженців, які були в Рафасі, евакуйовано у бік Муасі. Процес евакуації йде швидше, ніж розраховував Ізраїль. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військовий експерт, підполковник Генштабу Ізраїлю в резерві Марк Бабот.

За його словами, у Рафаху було 1,2 млн біженців, зібраних із різних місць сектору Гази.

“Приблизно 800 тис. осіб уже вийшли, їм організували тимчасове житло в інших гуманітарних районах, які Армія оборони Ізраїлю відвела для них. Евакуація проводиться зі сходу на захід, а Ізраїль продовжує просуватися у східних кварталах Рафаха, підходить до центру. Сам КПП між Єгиптом та Газою називається КПП “Рафах”. Він захоплений Ізраїлем, — розповів Бабот.

Він зауважив, що Ізраїль виявив понад 70 тунелів, що йдуть уздовж кордону з Єгиптом на його територію.

“Єгипет це заперечує. Але є групи, які це вже фіксують документально. Тривають важкі бої у самому місті, у різних районах. Там є, умовно кажучи, чотири батальйони бойовиків ХАМАСу. Ізраїль вважає, що в Рафаху є наші заручники, між іншим, навіть тіла загиблих вважаються заручниками терористів. Останніми днями Ізраїль знайшов кілька тіл. Паралельно точаться бої в центрі анклаву, — повідомив військовий експерт.

Бабот звернув увагу, що проблем із гуманітарною допомогою немає, бо почав працювати плавучий міст, через який проходять вантажі.

Читайте також: “Хезболла” здійснила масовану ракетну атаку по Ізраїлю, а наступ на Рафах триває — ситуація на Близькому Сході

Раніше повідомлялося, що близько 360 тис. людей залишили Рафах за тиждень.

Прямий ефір