Росіянам не вистачає резервів для операції на Сумському напрямку, — Маломуж

Микола Маломуж. Фото: apostrophe.ua

Операція на Харківщині планувалася противником для масштабного відволікання українських резервів і з Покровського напрямку, району Часового Яру, і навіть з півдня України — із Запорізької області. Проте, схоже, росіянам не вистачило резервів. Принаймні, за останніми даними, противник не має сил для здійснення операції, подібної до Харківської, на Сумському напрямку. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

“Сил та засобів додатково немає. Розвідка говорила, що буде наступ на Сумському напрямку. Але ми відстежуємо усі рухи, зараз у противника резервів наступати ще на Сумському секторі практично немає. Так, обстріли, провокації, диверсійні вилазки. Але там відкривати новий фронт, щоб відтягувати також сили з Покровського напрямку, Часового Яру, Вугледара і тим більше Запорізького напрямку, точно вже не виходить”, — сказав генерал.

Щодо Харківської області, то, за оцінкою Маломужа, перспектив для подальшого наступу в росіян немає. Водночас противник не зміг скористатися відкриттям фронту в Харківській області для просування на Донеччині, яку, як припускає гість ефіру, збирався стрімко окупувати.

“Не так сталося, як планував противник. Ми знали ці плани. Резерви з цих напрямків, тим більше розуміючи, що вони стратегічні для ворога, не знімали, а навпаки — посилили. І як на Харківському напрямку, так і в донецьких секторах — і біля Бахмута, Часового Яру, Покровський напрямок та нижче до Вугледара — наші війська чітко тримають свої позиції”, — сказав Микола Маломуж.

Він додав, що ситуація залишається важкою, проте Силам оборони вдається її стабілізувати.

Читайте також: На Сіверському напрямку кількість ворожих атак дещо знизилась, на Покровському — напружено, — Генштаб ЗСУ

Прямий ефір