Росія функціонує під ручним керуванням, у Путіна більше немає жодних обмежувачів — розбір Мурзагулова

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Проблема для Росії полягає в тому, що у російського диктатора Володимира Путіна більше немає жодних обмежувачів. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політтехнолог, ексголова Громадської палати Башкортостану Ростислав Мурзагулов.

“Проблема з Путіним полягає в тому, що над ним немає ніякої влади. І якщо раніше над ним були якісь обмежувачі на кшталт думки міжнародної спільноти, а ще до цього у нього були обмежувачі у вигляді все-таки російської громадськості. Ми всі поступово здавали, здавали, здавали йому свої позиції й здали, зрештою, їх усі. Тобто нібито йому стало абсолютно наплювати, що взагалі про нього думає будь-яке населення, хоч елітарне, хоч масове. І, відповідно, він почав творити все, що хотів. І в цей час, звичайно, ось світ зрозумів, що таке загроза Путіна. Тобто коли голова полетіла в космос, коли стримувань та противаг не залишилося зовсім. Власне, тоді він й приступив до цієї своєї імперської парадигми та почав намагатися відновлювати Радянський Союз із собою коханим на чолі”, — сказав він.

Політтехнолог підкреслив, що на сьогодні в РФ не залишилося нікого, хто міг би заперечити диктатору, хоча спочатку таких людей було дуже багато.

“І тоді Путін був адекватним, і тоді він був безпечним для світу. І тоді він проголошував своїми цілями не війну та не напад на сусідні незалежні міжнародно визнані країни. А тоді він своїми цілями декларував приєднання до НАТО, приєднання до Євросоюзу, наздогнати економіку Європи тощо. Тобто тоді, в принципі, була цілком собі притомна людина. Але ось, розумієте, кілька термінів при владі плюс ось ця плюшевість росіян, які могли б йому заперечувати, але ось не заперечували”, — сказав Мурзагулов.

Він зазначив, що постів у Facebook про незгоду з анексією Криму та з нападом на Донбас виявилося замало, дії росіян ще тоді мали бути радикальнішими, більш яскраво вираженими.

“І, звісно, якби людей таких було більше, тому що, на жаль, усі погоджувалися з ним й допогоджувалися до того, що зараз коїться”, — сказав політтехнолог.

Що стосується травневих указів, які Путін підписав одразу після так званої інавгурації, то, на думку Мурзагулова, йдеться про визнання того, що Росія функціонує абсолютно під ручним управлінням.

“Тобто травневі укази — це щось абсолютно відсутнє в будь-яких нормальних нормах для будь-якої нормальної держави. Тобто нормальна держава функціонує з, наприклад, парламентом, який ухвалює якісь закони, наприклад, з урядом, який може малювати якісь стратегії. Президент — це якийсь такий наглядач виходить. Тут визнається роль президента як єдиного, хто взагалі все вирішує, все призначає й все спрямовує. Тобто, в принципі, цими самими травневими указами визнається в Росії ось ця потворна система, по суті, система без поділу гілок влади, система без будь-якої відповідальності чиєїсь ще перед населенням. І є тільки ось самодержець, тобто він цими травневими указами призначається сувереном Російської Федерації”, — сказав він.

Політтехнолог вважає, що Путін травневими указами показав усім, що він хоче, щоб ще 12 років відбувалося у РФ.

“Якщо це демократична держава, як написано в цій Конституції, то чому одна людина вирішує за всіх, що 12 років буде відбуватися в цій державі? Це, розумієте, це розпис у тому, що Росія де-факто перестала існувати як демократична держава”, — підкреслив Мурзагулов.

Він переконаний, що Путін не зможе правити у РФ до кінця життя — його “трон” обов’язково розхитають.

Читайте також: “Світлого майбутнього не буде”: політолог оцінив травневі укази Путіна

Раніше політична аналітикиня і головна редакторка порталу After Еmpire Ольга Курносова висловила думку, що “інавгурація” Володимира Путіна цього разу була явно схожа на обряд помазання на царство.  

Прямий ефір