Наскільки складніше українській ППО працювати вночі, розповіли у Повітряних силах України

Юрій Ігнат. Фото: armyinform.com.ua

Денний час дозволяє ППО більш точно фіксувати цілі за рахунок візуальної прив’язки до них. Однак для комплексів, оснащених радарами, ціль може бути важче помітити, якщо вона опускається на низьку висоту, використовуючи русла річок або рельєф місцевості. Це ускладнює завдання ППО і може призвести до того, що ціль зникне з радарів. Про це заявив речник Командування Повітряних сил України Юрій Ігнат сьогодні, 1 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

За його словами, нічний час відіграє незначну роль для великих систем ППО, але може бути критичним для операторів ПЗРК, зенітних установок та мобільних вогневих груп, яким потрібно мати чіткіше уявлення про ціль.

“Це пояснює, чому коефіцієнт збиття для таких ППО може бути нижчим, ніж для великих ППО, обладнаних радарами”, — сказав Ігнат.

Він також зазначив, що раніше противник використовував нічні удари іранськими дронами та завдавав ударів по інфраструктурі у різний час доби.

“Вони проводили розвідку, де є ППО, та завдавали ударів уже зранку. Зараз удари наносяться у різний час доби і можуть бути здійснені ракетами різних типів. Залишилася та ракета, яка є, і стратегічний запас ракет вичерпано. Виробництво у противника йтиме, але відновити запаси швидко не вийде”, — додав Ігнат.

Читайте також: Українська ППО збила 15 із 18 ракет, запущених військами РФ уночі, але із західними літаками був би найкращий результат, — Ігнат

Нагадаємо, вночі, близько 2:30, російські окупанти атакували Україну з літаків стратегічної авіації: дев’яти Ту-95 із району Оленегорська (Мурманська обл.) та двох Ту-160 із району Каспійського моря. Це була друга масована атака на Україну за останні 3 дні.

Прямий ефір