Найважче — доправити танк на ремонт із поля бою: як працюють українські механіки (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Механіків на фронті називають “лікарі для танків”. Вони можуть швидко виправити пошкодження і в найкоротші терміни повернути танк на фронт. Як працюють українські інженери поблизу лінії зіткнення — у матеріалі FREEДОМ.

Один з ангарів жартома називають “лікарнею для техніки”. Там українські механіки відновлюють підбиті танки.

“Ремонтникам потрібно їх швидко відновити. Тому що це чиєсь життя. Якщо танк довго стоятиме тут, то там наші хлопці довго не протримаються”, — каже механік Збройних сил України Олександр.

Олександру, одному з механіків, 30 років. Свою військову кар’єру він розпочав зі строкової служби у 2012 році. Зараз служить в одній із бригад ЗСУ. Про танки він знає буквально все.

“Хтось був електриком, хтось механіком. Але танк є танк, і тут є свої нюанси. Тому офіцери нам пояснювали особливості, деталі, все роз’яснювали”, — сказав Олександр.

Найважче, за його словами, — доправити танк на ремонт із поля бою.

“Наші хлопці не бояться і виконують таке непросте завдання. Самі розумієте, ворог — він хитрий теж. Свою техніку вони рідко евакуюють, для них вона ролі не грає. Для нас же — важлива бойова одиниця. І вони розуміють, що якщо наша машина залишилася на полі бою, то рано чи пізно ми повернемося за нею. І вони починають стежити за цією технікою”, — розповів механік.

Буває, що танки потрапляють до хлопців у важкому стані.

“Для кожного це не тільки бойова одиниця, танк, машина. Це якийсь духовний елемент, з яким вони живуть. І вони настільки прив’язуються до своїх машин, що, навіть звільняючись, телефонують і питають — як там мій танчик, чи їздить досі?” — розповів Олександр.

Українські механіки готові працювати в будь-який час і стільки, скільки потрібно.

Читайте також: Українські артилеристи показали роботу в напрямку Соледара — репортаж із вогневих позицій (ВІДЕО)

Нагадаємо, як розповів експерт з питань національної безпеки Іван Варченко, Російська Федерація втратила половину свого танкового парку — щонайменше 5 500 одиниць. Однак компенсувати втрати техніки на фронті в повному обсязі країна-агресор не в змозі.

Прямий ефір