Китайську допомогу російському ВПК не варто недооцінювати, — Пойта

Росія і Китай. Ілюстрація: ukrinform.ua

Зв’язки Російської Федерації та Китаю загрожують національній безпеці України, тому розвиток цієї співпраці не можна недооцінювати. Про це сьогодні, 20 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник секції Азійсько-Тихоокеанського регіону Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Юрій Пойта.

“Ми бачимо динаміку й динаміка вказує на те, що зв’язки посилюються. Ці зв’язки загрожують національним інтересам, безпеці України. Наприклад, за останні два роки експорт китайського обладнання, зокрема високотехнологічного обладнання, компонентів для безпілотних літальних апаратів, для зброї тощо, збільшився практично в 10 разів. Це за офіційними показниками, за тими даними, які у нас є. Тому попри те, що Китай поки що не надає зброю Російській Федерації, він експортує компоненти, які Російська Федерація з успіхом збирає на своїй території. І частка цих компонентів становить до 80-90%”, — сказав він.

Пойта зазначив, що тенденція з новим урядом РФ спрямована на транзит російської економіки у військовий режим.

“І якраз Китайська Народна республіка — це та країна, яка може допомогти суттєво здійснити цей транзит. Якщо ми подивимося на склад делегації — це якраз ті особи, які безпосередньо працюватимуть із Китаєм, зокрема з питань оборонно-промислового комплексу, промисловості, енергетики, розвитку регіонів тощо. Тому основна мета Путіна — це поглибити співпрацю з Китайською Народною Республікою, отримати необхідні компоненти, отримати необхідні ресурси, технології для того, щоб економіка далі функціонувала, щоб розвивати свій оборонно-промисловий потенціал. Тому я думаю, ці аспекти були основними в російсько-китайській зустрічі”, — вважає керівник секції Азійсько-Тихоокеанського регіону Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння.

Читайте також: Зло отримає гідну відсіч: союзники Києва протидіють співпраці РФ і КНДР (ВІДЕО)

Нагадаємо, 16 травня російський диктатор Володимир Путін відвідав Китай. Це його перший закордонний візит після “інавгурації”, яка відбулася 7 травня. Із собою до Піднебесної він привіз майже всіх ключових кремлівських чиновників.

Прямий ефір