Противник намагається тиснути на півдні України — аналіз експерта

Владислав Селезньов. Скріншот: uatv.ua

Російські окупаційні війська всіляко намагаються чинити тиск на Сили оборони України, що діють на півдні Запорізької області. Саме тому противник намагається атакувати не лише в районі Роботиного на Запоріжжі, а й у районі Старомайорського на Донеччині. Про це в ефірі FREEДОМ сьогодні, 20 травня, сказав військовий експерт Владислав Селезньов.

“З якою метою він це робить? Якщо ми дивимося на цю ситуацію зі стратегічного погляду, то намагаючись одномоментно атакувати наші захисні рубежі та позиції на півночі Харківської області та на півдні Запорізької, противник намагається розтягнути наші стратегічні резерви. І цим створити максимально сприятливі умови для свого угруповання військ, які діють на Краматорському, Покровському, Курахівському напрямах. Адже очевидно, що деякі сили та засоби, які могли б бути спрямовані українським Генеральним штабом на цю ділянку фронту, спрямовуються на північ Харківської області, на південь Запорізької області”, — пояснив Селезньов.

Водночас він зазначив, що противник зазнає величезних втрат, зокрема й після того, як покращилось постачання українських військ артилерійськими снарядами.

“Контрбатарейна боротьба, артилерійські дуелі, ефективне використання FPV-дронів, використання ракет, які ми отримуємо у рамках військово-технічного співробітництва від наших заокеанських партнерів, роблять дуже важливу місію. Системно та методично знищують ворожий військовий потенціал не лише на лінії бойового зіткнення та поблизу неї, а й глибоко у тилових районах російської окупаційної армії”, — зазначив військовий експерт.

Він додав, що зростання втрат у російській армії пов’язане, безумовно, і з тим, що вона перебуває в наступі.

“Мартиролог російських втрат останні кілька тижнів значно зріс. І він пов’язаний, зокрема і з тим, що противник активізував дії на різних ділянках фронту. Харків, Куп’янсько-Лиманський напрямок… Динамічна ситуація на півдні нашої країни, і не лише на півдні Запорізької області, а й на півдні Херсонської області. На лівому березі Дніпра противник постійно намагається атакувати наші рубежі та позиції, безуспішно для себе, при цьому зазнаючи величезних втрат. Проте динаміка на полі бою є, і та сторона, яка веде наступальні дії, як правило, зазнає величезних втрат не лише в живій силі, а й у техніці”, — прокоментував Владислав Селезньов.

Читайте також: На Сіверському напрямку кількість ворожих атак дещо знизилась, на Покровському — напружено, — Генштаб ЗСУ

Нагадаємо, за минулу добу захисниками України були знищені 1 400 російських окупантів, 50 артилерійських систем та 14 танків противника.

Прямий ефір