Відправлення військових НАТО для підготовки бійців ЗСУ не призведе до ескалації, — прем’єр Естонії

Кая Каллас. Фото: president.gov.ua

Глава уряду Естонії Кая Каллас не бачить ризику прямого конфлікту з Росією, якщо союзники відправлять свої війська в Україну для навчання її солдатів. Таку заяву вона зробила в інтерв’ю виданню Financial Times, передає FREEДOM.

Каллас зазначила, що деякі країни “вже навчають солдатів на місцях” і роблять це на свій страх і ризик. За її словами, якщо навчальний персонал зазнає нападу з боку російських військ, це не призведе до автоматичного спрацьовування пункту 5 статті НАТО про взаємну оборону.

Я не можу собі уявити, що якщо там хтось постраждає, то ті, хто послав своїх людей, скажуть: “Це п’ята стаття. Давайте…бомбити Росію”. Це не так. Так що ці побоювання необґрунтовані”, — заявила Каллас.

Прем’єр-міністрка Естонії вважає, що допомога в навчанні українських військових на території самої України, а не в інших частинах Європи, не призведе до ескалації.

“Російська пропаганда зводиться до війни з НАТО, тому їм не потрібні виправдання. Що б ми не робили на нашому боці. Якщо вони захочуть напасти, вони нападуть”, — констатувала прем’єр-міністрка Естонії.

Читайте також: Естонія надасть Україні кошти для зміцнення кіберпростору — деталі

Нагадаємо, раніше парламент Естонії ухвалив закон, який дозволяє передати заморожені російські активи Україні. Кошти мають піти на компенсацію збитків, завданих унаслідок агресії Росії.

Прямий ефір