На “Рамштайн-22” обговорять використання західної зброї для ударів по об’єктах у РФ — думка Рейтеровича

Державний департамент США. Фото: gettyimages.com

Рішення США дозволити Україні використовувати надану західними партнерами зброю для ударів по військових об’єктах на території РФ цілком і повністю залежить від політиків. Про це сьогодні, 20 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM  розповів політолог Ігор Рейтерович.

За словами політолога, наразі більшість американських військових не бачить проблеми в тому, щоб Україна використовувала зброю союзників для ударів по території РФ.

“Безпосередньо в самому Пентагоні є досить велика кількість військових генералів, які від самого початку широкомасштабного вторгнення Росії говорили, що Україна повинна мати право бити по території РФ, зокрема тією зброєю, яку передають союзники. Тобто у військових якраз із цим жодних питань не було і немає. Вони дивляться міжнародні документи, вони бачать, що країна має право використовувати будь-які можливості для того, щоб захищати свою територіальну цілісність і державний суверенітет. І зокрема, завдавати ударів по військових частинах і військових об’єктах, власне, на території країни агресора. Тому з військовими ситуація більш-менш зрозуміла”, — розповів політолог.

За його словами, дещо інша ситуація складається з американськими політиками.

“Наприклад, адміністрація президента США Джо Байдена досі публічно так і не прийняла це рішення, оскільки в них є певні сумніви. Якщо дивитися з боку України, ці сумніви виглядають досить наївно і не є якимись переконливими. Однак вони є і їх потрібно брати до уваги”, — констатує гість студії.

Експерт зауважив, що з боку України в цьому напрямі ведеться досить активна робота, зокрема й української делегації, яка частково складається з народних депутатів. Тому, на його думку, рано чи пізно Україна отримає позитивне рішення від США в цьому питанні.

“Мені здається, навіть якщо не буде офіційного рішення, однаково неофіційно Білий дім дозволить бити по якихось окремих регіонах РФ. Я думаю, що якраз на сьогоднішньому “Рамштайні-22″ і порушуватимуть це питання. Річ у тім, що сьогодні все більше країн підтримують Україну в отриманні права використовувати західне озброєння по військових об’єктах на території РФ. І вони теж будуть чинити певний тиск на Сполучені Штати для того, щоб вони цей дозвіл надали”, — вважає Ігор Рейтерович.

Читайте також: Україна активно запитує дозвіл на використання західних зразків озброєння для ударів по території РФ: причини назвав експерт

Нагадаємо, сьогодні, 20 травня, відбудеться чергова зустріч високопоставлених представників оборонних відомств Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн”.

Прямий ефір