Країни ЄС затвердять надзвичайний план щодо економії газу 26 липня — Spiegel

Країни-члени Європейського Союзу погодили надзвичайний план щодо скорочення споживання газу, який має бути затверджений у вівторок, 26 липня, на спеціальній зустрічі міністрів енергетики країн ЄС у Брюсселі. Про це стало відомо німецькій агенції DPA, повідомляє Spiegel.

“Країни-члени ЄС погодили надзвичайний план скорочення споживання газу у спробі пом’якшити наслідки потенційної повної зупинки постачання російського газу”, – йдеться у повідомленні.

Домовленість має бути офіційно підтверджена у вівторок, 26 липня, на зустрічі міністрів енергетики у Брюсселі, подробиці нового плану не наводяться.

“План, запропонований Єврокомісією (ЄК), передбачає добровільне скорочення національного споживання на 15% у період з 1 серпня 2022 року по 31 березня 2023 року”, – зазначили у повідомленні.

Проект ЄК із обов’язкових цілей економії потребує схвалення групи з 15 із 27 країн ЄС. Крім того, вони мають становити не менше 65% загальної чисельності населення Євросоюзу.

Винятки також повинні передбачати, що такі країни як Кіпр, Мальта та Ірландія не повинні бути зобов’язані заощаджувати газ, доки вони не підключені безпосередньо до газової мережі іншої держави-члена.

Нагадаємо, президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у понеділок, 25 липня, закликала країни-члени ЄС, менш залежні від постачання російського газу, також взяти участь у зусиллях економії.

Нагадаємо, ЄС та Азербайджан уклали угоду про постачання газу в обхід Росії. Очікується, що Азербайджан вже зараз збільшить постачання природного газу до ЄС із 8 млрд кубометрів у 2021 році до очікуваних 12 млрд кубометрів у 2022 році. Загалом країна постачатиме до ЄС до 20 млрд кубометрів газу на рік.

Крім того, Саудівська Аравія та Ірак нарощують постачання нафти до Європи на тлі поступової відмови від російських енергоносіїв.

Раніше, РФ відновила постачання газу через “Північний потік-1” після планового ремонту. Однак “Газпром” повідомив як мінімум одного великого споживача газу в ЄС, що не може виконати частину своїх зобов’язань через “надзвичайні обставини”, які нібито не залежать від нього. Водночас Європа стрімко відмовляється від російських енергоресурсів і тим самим не лише підтримує Україну, а й позбавляється власної енергозалежності.

Читайте також: Рябцев пояснив, чому танкери під іншими прапорами не врятують РФ від санкцій ЄС на нафту

Прямий ефір