Це випуск #36 щотижневого інформаційного дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 552-й день війни (29.08.2023).
Визволення України
СХІД
На Куп‘янському напрямку ворог не полишає спроб наступати. Продовжує здійснювати численні обстріли, намагаючись вразити об’єкти інфраструктури. Тривають бої. Українські бійці героїчно зупиняють противника і ламають усі його плани.
На Лиманському напрямку не менш гаряче. Там ворог марно штурмує з метою витіснення ЗСУ в районах Серебрянського лісництва, Кремінної, Білогорівки Луганської області.
Крім того, зараз на цьому напрямку ворог планує перегруповуватись та замінити війська.
На Бахмутському напрямку теж тривають активні бої, ворог постійно атакує, використовуючи бронетехніку та авіацію. Його мета — за будь-яку ціну зупинити наступ Сил оборони України. Водночас українські війська поступово просуваються навіть в умовах відчайдушного опору противника.
ПІВДЕНЬ
На Мелітопольському напрямку українські сили мали успіх на напрямках Новоданилівка — Новопрокопівка та Мала Токмачка — Очеретувате. Закріплюються на досягнутих рубежах.
На Мелітопольському напрямку ЗСУ просуваються в напрямку окупованого Токмака. Це місто Запорізької області є ключовим пунктом на шляху до Мелітополя. Бої вже точаться на околицях села Новопрокопівка, що на південь від раніше звільненого Роботиного. І далі йде просування в бік населеного пункту Вербове.
Водночас на Мелітопольському напрямку росармія облаштувала лінії оборони лише до Токмака. За містом, аж до узбережжя Азовського моря, серйозних укріплень немає. Тримати оборону на цій ділянці окупантам буде важче. Тому вони перекидають сюди сили з Куп’янського та Херсонського напрямків.
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- Німецьке броньоване “СТО” Bergepanzer 2 використовують українські захисники на Донеччині — подробиці (ВІДЕО)
- 500-кілограмовими ФАБами росіяни б’ють по Нью-Йорку: прифронтове селище, попри постійні обстріли, продовжує жити (ВІДЕО)
- Як налагоджується життя у звільненому Святогірську — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)
- Донецька область потерпає від постійних обстрілів армії РФ: як живе колись курортний Святогірськ (ВІДЕО)
- Росіяни регулярно обстрілюють другий рік поспіль Кушугумську громаду Запорізької області, але люди відновлюють будинки (ВІДЕО)
- Дві авіабомби скинули росіяни на дитсадок і будинки в Херсоні — наслідки (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 28.08.2023 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 261 310 осіб ліквідовано (+3 380 за тиждень);
- танки — 4 400 (+42);
- бойові броньовані машини — 8 562 (+113);
- артилерійські системи — 5 425 (+161);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 730 (+11);
- засоби ППО — 499 (+10);
- літаки — 315 (+0);
- гелікоптери — 316 (+0);
- БпЛА — 4 383 (+74);
- крилаті ракети — 1 415 (+9);
- кораблі, катери — 18 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 7 866 (+174);
- спеціальна техніка — 809 (+15).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 19-21 серпня — чотири візити: Швеція, Нідерланди, Данія, Греція. Саміт Україна — Балкани. Переговори на полях саміту з Болгарією, Сербією, Хорватією, Чорногорією, Північною Македонією, Молдовою, із президенткою Єврокомісії. Повертаємося додому з новою політичною підтримкою, новими домовленостями. Територіальну цілісність України всі чітко підтверджують. Літаки для України будуть. Додаткова бронетехніка буде. ППО посилимо. Практично на всіх зустрічах говорили про захист маршрутів експорту через Чорне море та через “коридори солідарності” по суходолу. Дуже важлива домовленість із Грецією — це готовність Греції взяти патронат над відновленням нашої Одеси. Загальний підсумок цих днів — Україна стала сильнішою.
- 21 серпня — хочу відзначити Люксембург — дякую за приєднання до декларації “Групи семи” щодо безпекових гарантій. Станом на 26 серпня вже майже 30 держав приєдналися до декларації щодо гарантій безпеки Україні разом із “Сімкою”. Наша команда працює далі. Розпочали переговори з Канадою щодо двостороннього документа про безпекові гарантії. Раніше розпочали з Америкою та Великою Британією.
- 23 серпня — вже третій саміт Кримської платформи. Цьогоріч на саміті представлені 63 держави, міжнародні організації. Держави Європи та Азії, обох Америк, Африки. Щороку все більше й більше учасників. Крим буде деокупований. Як і всі інші частини України, які зараз поки що, на жаль, під окупантами. (Докладніше: Ніякої торгівлі навколо півострова: підсумки Кримської платформи підбиваємо з експертами)
- 24 серпня — відзначаємо 32-гу річницю нашої незалежності — незалежності України. Це цінність для кожного з нас. І за це ми боремось. І в цій боротьбі важливий кожен. Бо ця боротьба за те, що важливо кожному. Це — незалежна Україна. Сьогодні з нами тут — партнери України: президент Литви пан Гітанас, прем’єр-міністр Норвегії пан Йонас, президент Португалії, голова президії Боснії і Герцеговини. (Докладніше: День Незалежності у вогні, гірких спогадах і надії на швидкий мир: українці відзначають знаковий день)
- 24 серпня — провів розмову з президентом США Байденом. Хороша розмова. Подякував за привітання з Днем Незалежності. Обговорили, як іще посилимо свободу. І маємо нову вагому домовленість: Америка долучиться до підготовки пілотів та інженерів на F-16.
- 25 серпня — прийняв в Києві міністра закордонних справ Туреччини. Важлива зустріч. Це й безпековий компонент, і наша спільна дипломатична робота, і принципові гуманітарні речі, які робимо разом. Зокрема, це звільнення наших людей із російського полону. Говорили про формулу миру та підготовку Глобального саміту миру. Про ситуацію, яка склалася через підлі російські удари по зерновому експорту в Чорноморському регіоні.
Операція “Синиця”
9 серпня пілот російського вертольота Мі-8 пригнав свою машину з екіпажем на підконтрольну Україні територію і здався в полон. Це була спецоперація “Синиця” Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України, яка тривала понад шість місяців.
Командир екіпажу, молодий офіцер, який розумів від самого початку злочинність і неправедність війни, розв’язаної Росією, пішов на контакт із ГУР. Його сім’ю українські розвідники заздалегідь вивезли з РФ.
Вертоліт Мі-8 здійснював рейс між двома російськими авіабазами і перевозив деталі до винищувачів Су-27, Су-30СМ. Разом із пілотом на борту були двоє членів екіпажу. Гелікоптер приземлився в Харківській області, двох членів екіпажу було ліквідовано.
Пілот перебуває в Україні й хоче тут залишитися з сім’єю, йому буде надана грошова винагорода в розмірі 500 тис. доларів за передачу російської військової техніки. Вертоліт зараз у Києві, деталі до винищувачів теж дісталися Україні.
Українські бійці висадилися у Криму
Уранці 24 серпня, у День Незалежності України, в анексованому Криму відбулася спецоперація Сил оборони України — українська розвідка за підтримки бійців військово-морських сил висадилася на острів Тарханкут у районі населених пунктів Оленівка і Маяк та підняла прапор України. Підсумок — пошкоджено 4 швидкохідних російських катери та знищено щонайменше 30 окупантів. Втрат серед особового складу групи розвідників немає
Також українські сили в Криму ліквідували “візитну картку” російських засобів ППО — ракетний комплекс С-400.
За даними Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України, цей рейд засвідчив, що Крим перебуває в зоні досяжності для подальшого проведення таких дій.
Ліквідація Пригожина
23 серпня у Тверській області Російської Федерації розбився літак Embraer Legacy 600, який належав власнику приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” Євгену Пригожину.
На борту лайнера було 10 осіб — 7 пасажирів (членів ПВК “Вагнер”) і 3 членів екіпажу. Всі загинули, серед них — Пригожин, а також його “права рука” з ПВК — той самий Дмитро Уткін на прізвисько “Вагнер”, ім’ям якого і було названо цю банду вбивць.
Докладніше: Смерть Пригожина: експерти обговорили, хто стоїть за загибеллю “кухаря Путіна”
Оновлено Перелік територій для виплат ВПО
Наказом Мінреінтеграції від 17 серпня 2023 року № 224 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією. На його основі, зокрема, внутрішньо переміщеним особам (ВПО) здійснюються виплати.
Вказаний Перелік був затверджений у грудні 2022 року та періодично оновлюється. Зміни до нього вносяться за погодженням із Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
Право на виплати мають особи, які виїхали з населених пунктів, що включені до Переліку як території:
- можливих бойових дій;
- активних бойових дій;
- тимчасово окуповані Російською Федерацією, на яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації РФ.
Субсидія для ВПО
Внутрішньо переміщена особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні без укладення договору оренди, може отримувати субсидію. Про це повідомляє Мінсоцполітики.
Для її отримання необхідні такі документи:
- заява;
- декларація про доходи та витрати, в якій зазначається склад домогосподарства;
- паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
- довідка про статус ВПО.
Оформити субсидію можна в:
- уповноваженої посадової особи сільської, селищної, міської ради;
- Центрі надання адміністративних послуг;
- сервісному центрі Пенсійного фонду України.
Також це можна зробити онлайн:
- через портал “Дія“;
- вебпортал електронних послуг ПФУ;
- мобільний застосунок Пенсійного фонду України (доступний для Android та IOS).
Оплата праці на небезпечних територіях
Підвищено зарплати працівникам установ, закладів та організацій, що фінансуються з державного бюджету, на територіях активних та можливих бойових дій. А також працівникам надавачів соціальних послуг комунального сектору на територіях, де ведуться бойові дії. Відповідна постанова була ухвалена Кабінетом міністрів України.
Документом передбачається на період дії воєнного стану установити щомісячну надбавку за роботу:
- працівникам державних установ, закладів та організацій, які працюють на територіях активних бойових дій — у граничному розмірі 100% посадового окладу, на територіях можливих бойових дій — у граничному розмірі 50% посадового окладу;
- працівникам надавачів соціальних послуг комунального сектору, що здійснюють діяльність на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії — у граничному розмірі 100% посадового окладу. Йдеться про території, щодо яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливих бойових дій). Це визначається Переліком територій, який затверджено наказом Мінреінтеграції № 309 від 22 грудня 2022 року.
Як опанувати стрес
Стрес допомагає людям адаптуватися до екстрених умов, але інколи він виснажує та заважає діяти розсудливо. У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, ініційованої Оленою Зеленською, розроблено рекомендації, які допоможуть швидко опанувати стрес та заспокоїтися.
Вправи, які допоможуть:
“Струси із себе стрес”
Підніміть ногу та активно потрусіть нею, наче до підошви щось причепилося. Так само зробіть з іншою ногою, а потім з руками. Під час виконання вправи уявляйте, що скидаєте весь накопичений негатив. Повторіть декілька разів.
“Техніка релаксації: повільне дихання”
Заплющіть очі. Відчуйте ногами підлогу. Глибоко й повільно вдихніть через ніс, рахуючи до трьох. Впустіть повітря до низу легень. Потім повільно видихніть через рот, рахуючи до шести. Вправу потрібно повторити мінімум 4 рази.
“Камінчик”
Стисніть кулаки, наче це два камінчики. Потримайте їх так 7-10 секунд та розслабте. Те саме повторіть з усім тілом. Зверніть увагу, чи не залишилися напруженими якісь окремі м’язи. Якщо так, зробіть вправу конкретно з ними. Спробуйте відчути, як по всьому тілу розливається хвиля релаксу.
Про безкоштовну психологічну допомогу під час війни дивись у попередніх випусках дайджесту:
- безкоштовна психологічна допомога ВПО — випуск #10;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги — випуск #11, випуск #18;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ — випуск #23;
- Центри допомоги врятованим — випуск #21;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді — випуск #25;
- “гаряча лінія” Національної асоціації психологічної допомоги — випуск #35.
Як розпізнати фейк
Мінреінтеграції нагадує декілька простих порад, які допоможуть розпізнати спотворення фактів:
- Звертайте увагу на заголовки. Фейкові новини супроводжують гучні заголовки для привернення уваги. Часто вони можуть не відповідати змісту самого матеріалу.
- Придивіться до адреси URL. Для розповсюдження фейків часто використовують копії відомих сторінок або сайтів. Від оригіналів вони можуть відрізнятися кількома літерами у вебадресі.
- Намагайтеся встановити першоджерело повідомлення. Відсутність джерел інформації або посилання на анонімні витоки також є ознакою фейку.
- Придивляйтеся до фото- та відеоконтенту. Фейкові новини можуть супроводжуватися невідповідними фотографіями та відео. Вони можуть бути вирваними з контексту — застарілими або зробленими в іншому місці.
- Ретельно аналізуйте зміст інформації. Якщо матеріал базується на конспірологічних теоріях, емоційних накручуваннях або думка подається як безапеляційний факт, то перед вами — спотворена інформація.
- Звертайте увагу на баланс позицій. Висвітлення тільки однієї точки зору — ознака фейку. У достовірних виданнях зазвичай використовують кілька джерел новини.
Під час війни особливо важливо відрізняти фейки від правди. Це позбавляє ворога можливості сіяти демотивацію та розбрат у суспільстві.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!