Це випуск #43 щотижневого дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- Україна отримала ракети ATACMS від США;
- куди звертатися, якщо затримують виплати ВПО;
- евакуація жителів Харківщини та Херсонщини;
- ваучери на навчання для ВПО;
- де ВПО можуть зробити щеплення від кору;
- безкоштовна правова допомога ВПО щодо трудових питань;
- новини програми “єРобота”.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 608-й день війни (24.10.2023).
Визволення України
Контрнаступ Сил оборони України триває.
СХІД
На Бахмутському напрямку українські військові продовжують штурмові дії південніше Бахмута, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, щодня просуваються від десятків до сотень метрів та закріплюються на досягнутих рубежах.
Російські окупаційні війська намагаються атакувати позиції ЗСУ біля Кліщіївки, що під Бахмутом, проте їхні спроби — марні.
Втрати росіян на Бахмутсьмому напрямку вбитими та пораненими сягають двох рот на добу — до 240 військових. Південний фланг для ворога – больова точка, бо він має там погане тактичне положення.
Бахмут продовжує виконувати функцію відтягування сил ворога з інших напрямків.
На Авдіївському напрямку точаться важкі бої. Окупанти безуспішно намагаються оточити місто Авдіївка.
Українські захисники відбили ще одну інтенсивну російську наступальну операцію в напрямку Авдіївки за останні кілька днів і завдали подальших великих втрат в особовому складі й техніці російським військам, зазначають аналітики ISW. Та оскільки в росіян є резерв, вони намагаються атакувати, попри величезні втрати.
Українське військове командування проводить заходи, щоб стабілізувати ситуацію, призупинити наступ ворога та завдати йому максимальної шкоди. (Докладніше: Єдиний результат шалених атак РФ на Авдіївському напрямку — це дуже великі втрати особового складу і техніки, — Федоров).
Російські війська продовжують наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна. Намагаються проводити танкові атаки, залучають важку техніку. Обстрілюють українські переправи через річку Оскіл поблизу Куп’янська. Сили оборони стримують ворога.
На Лиманському і Куп’янському напрямках щодня, за повідомленнями Генштабу ЗСУ, українські військові відбивають понад 10 атак. (Докладніше: Росіяни проводять танкові атаки, але просування немає, — аналітик про ситуацію на Куп’янському напрямку).
ПІВДЕНЬ
ЗСУ продовжують наступальну операцію на Мелітопольському напрямку. Українські військові відкинули росіян із західної околиці Роботиного Запорізької області, що за 10 км на південь від Оріхова, повідомляє ISW із посиланням на українського військового оглядача Костянтина Машовця.
Окупанти продовжують обстрілювати населені пункти, розташовані поблизу лінії бойового зіткнення.
У Херсонській області українським морським піхотинцям вдалося висадитися на лівому березі Дніпра, стверджують аналітики ISW. Здійснивши масштабну наземну операцію, Сили оборони просунулися на окупованій частині Херсонщини — до села Кринки, та борються за повний контроль над населеним пунктом.
Село Кринки розташоване за 27 км на схід від Херсона та за 2 км від річки Дніпро. Присутність українських військових біля Кринок, Антонівського шосе і залізничних мостів підтвердили російські пропагандисти.
За словами українських військових експертів, на лівобережній частині Херсонщини проводиться диверсійно-розвідувальна діяльність, яка від часу звільнення правого берега не припинялася. Як результат — сіра зона розширюється і росіяни змушені залишати позиції. (Докладніше: Відбувається розширення сірої зони: ситуацію на Херсонському напрямку оцінив Коваленко).
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- Артилеристи НГУ знищують російських окупантів на Бахмутському напрямку — кадри з передової (ВІДЕО)
- “На “русский мир” ми не чекаємо”: росіяни рівняють Авдіївку із землею, але жителі залишаються (ВІДЕО)
- Обстріли тривали годину — наслідки російської масованої артилерійської атаки по Костянтинівці (ВІДЕО)
- “Побачив спалах, почув, як посилки підлітають”: нові подробиці про удар РФ по терміналу “Нової пошти” (ВІДЕО)
- “Армагеддон” був тут”: російські окупанти інтенсивно обстрілюють Новояковлівку Запорізької області (ВІДЕО)
- Головне — встигнути до зими: волонтери допомагають мешканцям зруйнованого Калинівського на Херсонщині (ВІДЕО)
- Пройшов “Азовсталь”, Оленівку і повернувся в стрій: історія прикордонника з Маріуполя (ВІДЕО)
- Центр тривалого проживання для ВПО: у гуртожитку Дніпра обладнали житло для переселенців (ВІДЕО)
- Після ампутації катається на велосипеді: історія пораненого на Харківщині хлопця (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 23.10.2023 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 294 700 осіб ліквідовано (+6 070 за тиждень);
- танки — 5 093 (+128);
- бойові броньовані машини — 9 653 (+268);
- артилерійські системи — 7 057 (+147);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 825 (+11);
- засоби ППО — 551(+4);
- літаки — 320 (+2);
- гелікоптери — 324 (+7);
- БпЛА — 5345 (+65);
- крилаті ракети — 1 536 (+6);
- кораблі, катери — 20 (+0);
- підводні човни — 1 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 9 419 (+148);
- спеціальна техніка — 998 (+17).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 18 жовтня — у Запоріжжі весь день тривають рятувальні роботи на місці влучання російської ракети. Частина житлового будинку зруйнована — поверхи з третього по п’ятий в одному з під’їздів. Загинули 5 мирних жителів.
- 22 жовтня — удар по терміналу “Нової пошти” під Харковом. Необхідна допомога надана всім постраждалим — їх 17. 6 людей убиті цим ударом.
- 17 жовтня — провів Ставку верховного головнокомандувача ЗСУ. Маємо результат в нашому просуванні вперед, результат штурмових дій ЗСУ. Була доповідь щодо захисту берегів Чорного моря, Дунайського регіону, портів, експорту.
- 19 жовтня — робоча поїздка містами Київської області, які постраждали від російської окупації. Вдячний усім, хто працює над відновленням усього того, що було зруйноване окупантом. Треба зробити багато — відбудувати, поновити, аби в Україні не залишилося жодної руїни.
- 20 жовтня — візит з командою на Херсонщину та в Миколаїв. Нарада з військовими — особливий формат, вузьке коло. Щодо ситуації в Херсоні та області, загалом на півдні, а також на Донеччині — передусім Авдіївка. Цими днями російські втрати справді вражають, і саме такі втрати окупанта потрібні Україні. Обговорили також Куп’янський напрямок на Харківщині.
- 20 жовтня — у Миколаєві нарада щодо захисту регіону, інфраструктури, портів, коридорів у Чорному морі. Проаналізували соціальні питання, важливі для Миколаєва та всієї області: енергетика, забезпечення теплом, водопостачанням, соціальна підтримка людей, економічна робота. Окрема увага — захисту неба від російських бомб і ракет. Працюємо, щоб посилити ППО. Відвідав воїнів у шпиталі Миколаєва, які проходять лікування після бойових поранень.
- 16 жовтня — з візитом в Україну прибула спеціальна представниця президента США з питань відновлення України Пенні Пріцкер. Обговорили захист енергетики, макрофінансову підтримку, відбудову, захист інвестицій від ризиків війни, залучення приватного бізнесу.
- 19 жовтня — телефонна розмова з президентом США Джо Байденом. Сильний сигнал підтримки — стільки, скільки потрібно, щоб перемогти. Обговорили подальші спільні кроки в захисті свободи, оборонну підтримку. Говорили про збереження допомоги Україні наступного року. Цього тижня підготовлено новий пакет тривалої та надійної підтримки для України від США — оборонної, економічної. Вдячний за цю ініціативу президента Байдена.
- 19 жовтня — переговори із генсеком ООН Антоніу Гутеррішем про те, як інституції ООН можуть допомогти Україні, нашим людям упродовж зими. Говорили про продовольчу безпеку — маршрути експорту продовольства з України в Чорному морі, необхідність захисту для українських портів від російських терористичних ударів.
- 20 жовтня — переговори з канцлером Німеччини Олафом Шольцем, зокрема щодо ППО. Разом працюємо, щоб “Петріоти” в руках українських воїнів могли робити більше вже цієї зими.
- 21 жовтня — розмова із президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, — девʼята міжнародна розмова за тиждень. Обговорили ситуацію в Чорноморському регіоні, агресію проти України, проти глобальної безпеки, ситуацію на Близькому Сході. Готуємо нову зустріч щодо формули миру — відбудеться на Мальті. Понад 50 країн очікуємо. Туреччина підтвердила участь.
- Ухвалено необхідне рішення Верховної Ради для початку переговорів із Євросоюзом. Закон про політично значущих осіб — politically exposed persons — ухвалено. Завдання незмінне — цього року бути готовими відкрити перемовини щодо членства України в ЄС. (Докладніше: Закон про ПЕПи, проблеми з Угорщиною та підтримка Європи: готовність України до переговорів про вступ до ЄС обговорюємо з експертами).
Ракети ATACMS в Україні
США передали Україні балістичні ракети ATACMS. Це прямий результат домовленостей між президентами Володимиром Зеленським та Джо Байденом, які були досягнуті у Вашингтоні під час особистої зустрічі наприкінці вересня.
Дальність дії отриманих ракет — до 165 кілометрів. Очікується, що в майбутньому Штати поставлять більш сучасні модифікації зброї — з дальністю ураження цілей до 300 км. Видання The New York Times пише, що Україна отримала близько 20 таких ракет.
Сили спеціальних операцій ЗСУ 17 жовтня провели на аеродромах тимчасово окупованих Бердянська і Луганська одні з найуспішніших атак по тилових позиціях військ РФ за допомогою ATACMS.
Внаслідок ударів окупанти у двох містах втратили:
- 9 вертольотів різних модифікацій;
- спеціальну техніку, яка перебувала на аеродромах;
- пускову установку ППО;
- склад боєприпасів.
Докладніше: Кошмар для армії РФ і політична зброя: передача ракет ATACMS Україні в огляді військових експертів.
Нагадаємо, під час візиту президента України Володимира Зеленського у США та Канаду були оголошені нові військові пакети підтримки нашої держави. Від США Україна отримала новий оборонний пакет на суму 325 млн дол. Деталі — у випуску #39 дайджесту.
Затримка виплат ВПО — куди звертатися
Виплати для внутрішньо переміщених осіб можуть затримуватися з технічних причин, але усі ВПО, які мають право на державну допомогу, їх обовʼязково отримають, запевняють у Мінсоцполітики.
Якщо кошти вже мали надійти на картку, але їх немає, можна звернутися до:
- Мінреінтеграції за номером “гарячої лінії”: 15-48;
- Офісу уповноваженого з питань ВПО: (+38 (066) 813-62-39);
- ЦНАП та управління соцзахисту за місцем проживання.
Крім того, можна надіслати повідомлення у месенджери офіційних сторінок Мінреінтеграції та повідомити про затримки виплат.
Нагадаємо, у серпні було змінено періоди виплат ВПО. Є два виплатних періоди допомоги — до 15 і 28 числа.
Евакуація з Харківщини та Херсонщини
За рік зі звільнених територій Харківської та Херсонської областей евакуйовано понад 67 тис. людей, інформує Мінреінтеграції.
Зі звільнених територій Харківщини з вересня 2022 року евакуювали понад 27 тис. громадян, з Херсонщини — понад 40 тис. громадян. Серед них — понад 5 тис. дітей і понад 350 маломобільних осіб.
Евакуацію проводять безкоштовними поїздами чи автобусами. У приймаючих громадах переселенців забезпечують безоплатним тимчасовим житлом. Їм надають фінансову, гуманітарну, правову і психологічну допомогу.
Для попереднього запису щодо евакуації необхідно звернутися до місцевих органів влади або повідомити на цілодобову “гарячу лінію” Мінреінтеграції за номером: 15-48. Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер: (096) 078-84-33.
Також триває безкоштовна обов’язкова евакуація жителів Донеччини — див. випуск #40 дайджесту.
Нагадаємо, після евакуації до більш безпечних регіонів України для отримання пільг, гуманітарної допомоги та інших соціальних гарантій треба зареєструватися як внутрішньо переміщена особа (ВПО). Детальніше:
- про оформлення довідки ВПО та грошової допомоги — див. у вип. #23, про “гарячі лінії” щодо довідок ВПО — у вип. #13;
- з липня змінено порядок виплат ВПО — у вип. #31 та #32;
- про нові періоди виплат ВПО — у вип. #34;
- про грошову держдопомогу евакуйованим, отримання пенсій, соцвиплат після евакуації — у вип. #9, про субсидії на новому місці — у вип. #36;
- про корисні сервіси для переселенців — у вип. #7, онлайн-платформа правової допомоги для ВПО — у вип. #39.
Ваучери на навчання для ВПО
За даними на 18 жовтня, 3 200 внутрішньо переміщених осіб (2 327 жінок та 873 чоловіки) отримали ваучери на навчання від держави, інформує Мінреінтеграції.
Наразі визначено 124 професії та спеціальності, за якими можна навчатися за ваучерами. Найпопулярнішою спеціальністю серед переселенців є психологія.
Щоб отримати ваучер, ВПО працездатного віку можуть звернутися до центру зайнятості або ж подати онлайн-заявку. Заявка буде опрацьована протягом 3 робочих днів. Після ухвалення рішення про видачу ваучера працівник центру зайнятості здійснюватиме супровід особи до моменту підписання договору із закладом освіти.
Більше інформації — на сайті Держслужби зайнятості за посиланням.
Щеплення від кору для ВПО
Внутрішньо переміщені особи мають право вакцинуватися незалежно від місця проживання та без підписаної декларації з лікарем, інформує Центр громадського здоров’я МОЗ.
У ВПО є можливість звернутися до будь-якого закладу охорони здоров’я й отримати медичні послуги безоплатно.
Крім того, переселенці можуть зробити щеплення у мобільних вакцинальних бригадах. Вони діють для всіх громадян і можуть здійснювати виїзд до віддалених районів або додому, якщо батьки чи опікуни дитини не можуть самостійно пересуватися.
Викликати бригаду можна, зателефонувавши регіональному координатору з вакцинації. Дізнатися його контакти можна, звернувшись до центру МОЗ за номером: 0 800 602 019.
Також мобільні бригади МОЗ проводять щеплення у дитячих точках “Спільно” від ЮНІСЕФ. Деталі та графік вакцинації є в Telegram-каналах, перелік — за посиланням.
Якщо ви не впевнені, чи має ваша дитина щеплення КПК (від кору, паротиту і краснухи), варто звернутися до сімейного лікаря або педіатра та зробити запит на перевірку вакцинального статусу в медичних документах або в Електронній системі охорони здоров’я.
Де під час війни зробити щеплення від COVID-19 — див. у випуску #17 дайджесту.
Безкоштовна правова допомога з трудових питань
Щоб отримати безоплатну правову допомогу з трудових питань та зайнятості, можна звернутися до фахівців проєкту “Юридичний порадник для ВПО”. Юрист організації може надати консультацію на такі теми:
- загальні особливості трудових відносин під час воєнного стану;
- документи для реєстрації безробітних, якщо немає зв’язку з роботодавцем;
- порядок відновлення трудової книжки та отримання доступу до її електронної версії;
- умови нарахування зарплати переміщеним працівникам;
- порядок звільнення ВПО;
- умови праці та гарантії;
- гранти, відпустки;
- призупинення та розірвання трудового договору;
- зміна місця діяльності ФОП;
- порядок реєстрації та припинення діяльності ФОП;
- нові умови оподаткування ФОП тощо.
Щоб отримати безоплатну консультацію, можна написати юристу (пн-пт 09:00-18:00) на на e-mail: [email protected] або залишити коментар із запитанням на Facebook-сторінці “Юридичний порадник для ВПО”.
Більше про безоплатну правову допомогу від проєкту “Юридичний порадник для ВПО” — у випуску #33 дайджесту.
Новини програми “єРобота”
Гранти на започаткування або розширення своєї справи отримали вже 8 000 українців у межах урядової грантової програми “єРобота”. Держава інвестувала в розвиток малого й середнього бізнесу 4,4 млрд грн, повідомила перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки Юлія Свириденко.
“Ці інвестиції вже працюють — створено нові компанії, діючі збільшили виробничі потужності та відкрили нові лінії. А ще це майже 30 тисяч нових робочих місць на малих та середніх підприємствах. Окрім того, отримувачі грантів вже сплатили до бюджету понад 800 млн грн податків та зборів і таким чином повернули частину інвестованих державою коштів”, — зазначила Свириденко.
Загалом від початку запуску проєкту “єРобота” у липні 2022 року:
- за програмою “Власна справа” — видано 7 305 мікрогрантів на 1,7 млрд грн;
- на розвиток переробних підприємств — видано 417 грантів на 2,2 млрд грн;
- на садівництво та розвиток тепличного господарства — видано 122 гранти на 490 млн грн;
- ветеранам та членам їхніх родин — видано 83 гранти на 28 млн грн.
Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Заяви подаються через портал “Дія” разом з бізнес-планом.
Обов’язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць — від 1-2 при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами. Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Випуск # 22 від 25.04.2023:
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Випуск # 23 від 02.05.2023:
- підготовка до контрнаступу ЗСУ;
- як оформити довідку ВПО та допомогу на проживання:
- уперше з початку повномасштабної війни відновлено регулярні поїзди з Покровська;
- працівникам держорганів на небезпечних територіях підвищено оклади;
- якщо зруйновано будинок — як поводити себе під завалами;
- психологічна допомога від ЮНІСЕФ;
- як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно;
- шість населених пунктів, де відбуватиметься комплексне відновлення за новим принципом.
Випуск # 24 від 09.05.2023:
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- категорії переселенців, які мають право на тимчасове житло;
- евакуація з Херсонщини безкоштовними автобусами;
- чат-бот для допомоги переселенцям;
- про Єдиний реєстр зниклих безвісти.
Випуск # 25 від 16.05.2023:
- програма державної допомоги на відновлення пошкодженого житла;
- нові сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки;
- кому з переселенців автоматично продовжать надання субсидій на неопалювальний період;
- грошова допомога для мешканців Харкова;
- з небезпечних населених пунктів Харківщини евакуйовано всіх дітей;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Харківщини та Запоріжжя;
- “гарячі лінії” психологічної допомоги у межах програми першої леді;
- корисні контакти для жителів Херсонщини.
Випуск # 26 від 23.05.2023:
- держпрограма з відновлення житла — відповіді на питання;
- реєстрація нерухомості у “Дії”;
- працевлаштування переселенців;
- як діяти у разі атаки дронів-камікадзе;
- послуги у сервісних центрах МВС за закордонним паспортом.
Випуск # 27 від 30.05.2023:
- підсумки “Рамштайну-12”;
- російські добровольці звільняють віл путінського режиму Бєлгородську область;
- про заборгованість виплат переселенцям;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- коли припиняють пільги на оплату комунальних послуг;
- запрацював закон про звільнення від податку на знищену та пошкоджену нерухомість;
- 17 млн євро на житлове кредитування для ВПО;
- інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати;
- українське радіо і ТБ у прифронтових районах Херсонщини;
- інформація про звільнені території.
Випуск # 28 від 27.06.2023:
- грошова допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС;
- новини програми допомоги на ремонт пошкодженого майна “єВідновлення”;
- спрощення умов погашення споживчих кредитів;
- корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг та пенсії;
- відстрочка чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу;
- спрощено отримання ваучерів на освіту для переселенців;
- як діяти, якщо близька людина потрапила в полон.
Випуск # 29 від 04.07.2023:
- в Україні завершився карантин COVID-19;
- отримання пенсій громадянами із окупованих територій;
- евакуація до безпечних регіонів;
- допомога родинам зниклих безвісті;
- як захистити себе у випадку підвищеного рівня радіації;
- як впоратися з тривогою.
Випуск # 30 від 11.07.2023:
- іпотека під 7% — розширення держпрограми “єОселя”;
- новини про грошову допомогу українцям з підтоплених районів;
- нове у графіку евакуаційного поїзда з Донеччини;
- як виїхати з окупованих територій без паспорта громадянина України;
- закінчення COVID-карантину — що наразі з вакцинацією;
- ризик теракту на ЗАЕС — сценарії розвитку подій;
- ядерна небезпека — як подбати про домашніх тварин.
Випуск # 31 від 18.07.2023:
- щодо ідентифікації переселенців в “Ощадбанку”;
- змінено порядок виплат ВПО — хто не зможе отримувати “переселенські”;
- розпочалася евакуація з прифронтової зони Сумщини;
- гарячі лінії щодо питань зниклих безвісти;
- техніки психологічної самодопомоги.
Випуск # 32 від 25.07.2023:
- хто з ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців;
- евакуація дітей з Харківщини;
- як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу;
- якщо не вклеїли фото в паспорт;
- виплати постраждалим від підтоплення;
- правова допомога на Херсонщині.
Випуск # 33 від 01.08.2023:
- новини програми “єВідновлення” — компенсація українцям, які відремонтували пошкоджене житло;
- уряд вдосконалив механізм швидкого надання житлових субсидій;
- процедура встановлення особи при оформленні паспорта громадянина України;
- як повідомити про дії ворога, зрадників та вибухонебезпечні предмети через чатбот “єВорог”;
- як скористатися безоплатною правовою допомогою від держави;
- безоплатна правова допомога від проєкту “Юридичний порадник для ВПО”;
- відновлення медзакладів, пошкоджених під час війни.
Випуск # 34 від 15.08.2023:
- нові періоди виплат ВПО;
- новини щодо одержання пенсій на територіях активних бойових дій;
- строк для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку” продовжено;
- роз’яснення щодо посади уповноваженого зі зниклих безвісти;
- новини програми “єВідновлення”;
- як знайти житло за допомогою програми “Прихисток“;
- обов’язкова евакуація з Донеччини, Харківщини, Сумщини;
- про дію пункту пропуску між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- продовжено термін прийому заяв на грошову допомогу постраждалим від підтоплення.
Випуск # 35 від 22.08.2023:
- чому не надають інформацію про загиблих та поранених військових ЗСУ;
- новини програми відновлення пошкодженого житла “єВідновлення”;
- збільшено фінансування програми пільгової іпотеки “єОселя”;
- цифрові документи у “Дії” — як користуватися;
- психологічна підтримка постраждалим від війни;
- триває евакуація до безпечних регіонів України.
Випуск # 36 від 29.08.2023:
- унікальна операція ГУР “Синиця”;
- українські бійці висадилися у Криму;
- в РФ ліквідовано все керівництво ПВК “Вагнер”;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- субсидія для ВПО: як отримати на новому місці;
- підвищено оплату праці на небезпечних територіях;
- як опанувати стрес: ефективні техніки самодопомоги;
- як розпізнати фейк.
Випуск # 37 від 05.09.2023:
- грошова допомога пенсіонерам від ООН;
- повернення дітей з окупованих територій;
- зміни щодо статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій;
- захист прав дитини — контакти організацій;
- примусова евакуація дітей з частини Запорізької області;
- застосунок “Мрія” для школярів та батьків;
- курс із вивчення кримськотатарської мови.
Випуск # 38 від 19.09.2023:
- почалися перевірки фактичного місця проживання переселенців;
- трудовий стаж переселенців можуть підтверджувати свідки;
- новини програми відновлення пошкодженого або зруйнованого житла “єВідновлення”;
- державна допомога для родин з дітьми;
- функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції;
- підготовка країни до зими;
- онлайн-тренажер психологічної самодопомоги;
- онлайн-платформа з фінансової грамотності.
Випуск # 39 від 26.09.2023:
- допомога України від США та Канади за підсумками турне Володимира Зеленського;
- чи потрібно платити за комунальні послуги, якщо ваше житло зруйнували чи пошкодили внаслідок бойових дій;
- новини програми “єВідновлення”;
- зміни у нарахуванні пенсій — що планує запровадити Кабмін;
- онлайн-платформа правової допомоги для ВПО;
- що робити, якщо втратили роботу через вимушену зміну місця проживання;
- добірка корисних контактів для рідних військовослужбовців;
- як правильно обрати психолога, який надасть необхідну допомогу.
Випуск #40 від 03.10.2023:
- спецоперація ГУР “Бариня”
- інформаційна кампанія “Знаєш — скажи!” щодо повернення з РФ депортованих українських дітей;
- призначення субсидій — що нового;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- триває евакуація жителів Донеччини;
- новини програми “єВідновлення”;
- як записатися на прийом до органів Пенсійного фонду онлайн;
- актуалізація даних у ПФУ після відновлення втрачених документів;
- як повторно отримати свідоцтво чи витяг у “Дії”;
- військовий облік для жінок-медиків;
- зміни у правилах дорожнього руху.
Випуск #41 від 10.10.2023:
- висадка українського десанту в Криму;
- грошова допомога для переселенців від ООН на оренду житла;
- виплати допомоги жителям Херсонщини та Миколаївщини, які постраждали від підтоплення;
- допомога переселенцям від ООН у зимовий період;
- робота гуманітарного коридору між РФ та Україною на кордоні Бєлгородської та Сумської областей;
- новини програми “єВідновлення”;
- результати програми “єОселя” за рік;
- додаткові кошти на ліквідацію наслідків підриву Росією греблі Каховської ГЕС.
Випуск #42 від 17.10.2023:
- ПАРЄ визнала Путіна диктатором;
- грошова допомога мешканцям прифронтових областей від Естонської ради у справах біженців;
- збільшено виплати від Міжнародної організації з міграції (МОМ);
- новини програми “єВідновлення”;
- безкоштовні буржуйки для жителів Харківської області;
- відновлення Харківщини;
- добірка корисних чатботів для ВПО.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!