Центр тривалого проживання для ВПО: у гуртожитку Дніпра обладнали житло для переселенців (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Центри тривалого проживання для тих, хто змушений був тікати від війни та тимчасової окупації створюють у Дніпрі. Один із них обладнали в студентському гуртожитку. Ремонтувати кімнати допомагали й самі студенти, а матеріалами та фінансами забезпечили міжнародні організації, повідомляє FREEДОМ.

Світлана переїхала до Дніпра з маленьким сином із Запорізької області. Її рідне місто Дніпрорудний у березні 2022 року опинилося в окупації російськими військами. На той момент дитині жінки тоді виповнилося 3 місяці.

“Зайшли танки, а потім усе місто заполонили загарбники. У формі, ходили з автоматами, по троє. Було не дуже весело там”, — сказала вона.

Світлана каже, спочатку з немовлям виїжджати боялася. Але через рік зрозуміла, що далі так жити не може.

“Ми виїжджали 14 годин з окупації. На Василівському посту з 7 ранку до 5 вечора. І до Запоріжжя доїхали після 9-ї години вечора”, — згадує Світлана.

У Дніпрі Світлані допомогли облаштуватися в одному зі студентських гуртожитків. У ньому вже був відкритий Центр тривалого проживання. Проєкт втілила Українська студентська ліга. Обладнати приміщення для українців, які втекли з тимчасово окупованих територій, почали рік тому. На першому поверсі гуртожитку після ремонту змогли розмістити близько 50 осіб.

“Коли через нас пройшло понад 4 тис. осіб, ми зрозуміли, що люди продовжують приїжджати в наше місто. І коштом комфортних умов, коштом наявності місць для працевлаштування, люди залишаються в нашому місті, а не їдуть із нього. Так народилася ідея створення Центру тривалого проживання”, — пояснив співзасновник центру Максим Свисенко.

Нещодавно підготували ще один поверх. Усі роботи фінансувала велика ізраїльська IT-компанія та міжнародні донори. Завдяки цьому вдалося обладнати не тільки кімнати для проживання, а й зробити лекторій, коворкінг, дитячий куточок, пральню. На випадок перебоїв з електрикою поставили потужний генератор. Для дітей і дорослих тут щодня проводять різноманітні заняття.

“Різні спілкування, майстер-класи з профорієнтації, майстер-класи з керування часом, які ми проводимо. Це також арттерапія може бути. Також тренінги для батьків — як правильно виховувати й допомагати дітям у навчанні”, — сказала представниця освітнього холдингу Ганна Жуковіна.

Наразі в гуртожитку з комфортом можуть розміститися до вісімдесяти осіб. Переважно — це сім’ї з дітьми з Донецької, Луганської та Запорізької областей. І найближчим часом Центр планують розширити ще на кілька поверхів.

Читайте також: Яскравий приклад того, що несе “русский мир”: який вигляд має колись курортне село Олександрівка Херсонської області (ВІДЕО)

Прямий ефір