Пройшов “Азовсталь”, Оленівку і повернувся в стрій: історія прикордонника з Маріуполя (ВІДЕО)

Ярослав Бердніков. Скріншот: uatv.ua

Український захисник Ярослав Бердніков понад 10 років служить у прикордонних військах. Розв’язану Росією повномасштабну війну він зустрів у рідному місті Маріуполь Донецької області. Далі було поранення і полон. Своєю історією боєць поділився з телеканалом FREEДОМ.

“XXI століття, а таке трапляється, дуже важко в це повірити. Звичайно, вже відійшов від цього, тому що я провів у Німеччині 6 місяців. Я був постійно з сім’єю”, — каже Ярослав.

28 березня 2022 року воїн дістав важкого поранення: російський танк обстріляв позиції. Через щільний вогонь йому вдалося евакуюватися лише за 8 годин. Довелося їхати заблокованими дорогами, далі — плисти катером на меткомбінат “Азовсталь”.

“На морі був дуже великий шторм, ми ледве не перекинулися кілька разів, і на під’їзді, коли вже наближалися до “Азовсталі”, у нас почав з ладу виходити двигун”, — згадує Ярослав.

Але дивом бійцям вдалося дістатися до “Азовсталі”. Там медики змогли надати допомогу Ярославу та оглянути його розбиту руку.

“У нас у цьому бункері не було ні рентгена, нічого. У мене була суміш із кісток, із цього всього. Тому він мені прочистив рану, дістав уламки кісток, сміття якесь і просто мені перев’язав руку”, — розповів прикордонник.

Виконуючи наказ 17 травня 2022 року, Ярослав разом з іншими бійцями вийшов із заводу “Азовсталь”. У полоні в Оленівці йому жодної медичної допомоги не надавали. Там у нелюдських умовах український захисник пробув пів року.

“Постійна тема для спілкування була їжа. Усі хотіли чогось солодкого або солоного, тому постійно розповідали або якісь рецепти, або що готуватимеш, коли вийдеш із полону”, — каже він.

Ярослава та ще 106 військовослужбовців обміняли 3 листопада 2022 року. Тоді, зокрема, вдалося повернути додому тяжкопоранених і лежачих.

“Найкраще відчуття, яке відчув, розумів, що майже все скінчилося, найгірший життєвий етап уже закінчився. Я на рідній землі. Є люди, які мене люблять, поважають”, — поділився захисник.

Майже рік воїн проходив лікування та реабілітацію в Україні та Німеччині, де його родичі. Лікарі зберегли руку Ярославу, проте повністю відновити її функції не вдалося. Але це не стало на заваді його поверненню в стрій. Чоловік запевняє, що по-іншому він не може.

“Зараз ми всі мріємо тільки про перемогу. Решта мрій відходить на останній план”, — резюмував Ярослав Бердніков.

Читайте також: Протезування та реабілітація — як центр Unbroken допомагає українським захисникам (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, Україна 2024 року збільшить фінансування протезування українських громадян на півтора мільярда — до 4,2 млрд грн. Про це заявили в Міністерстві соціальної політики України. Йдеться як про військових, так і про цивільних, які дістали поранення через обстріли російської армії.

Прямий ефір