ЗСУ з британських гаубиць знищують росіян на Бахмутському напрямку (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Просуваючись замінованими противником територіями, українські війська продовжують звільняти раніше захоплені землі на Бахмутському напрямку. Не обходиться на цій ділянці фронту без спроб російських військ повернути втрачені позиції. Штурми, прямі зіткнення та артилерійські дуелі постійно відбуваються на цьому напрямку. На позиціях українських артилеристів, де працює легенда британської армії гаубиця L119, побувала кореспондентка FREEДОМ Олена Грамова.

Бахмутський плацдарм був і залишається найгарячішим напрямком у Донецькій області. Вже за десяток кілометрів від цього району чути звуки бойових дій.

“Бахмутський район загалом залишається критичним напрямком, йдуть важкі бої, кожен метр дається важко, артилерія працює, піхота теж працює, кожен метр дається кров’ю, потом і втратами”, каже військовослужбовець 80-й ОДШБр Олександр.

Чергове завдання бійці можуть отримати будь-якої секунди, тому завжди перебувають у бойовій готовності. Кажуть, цілей на цьому напрямі завжди вистачає. На бойових позиціях Британська гаубиця L119 без роботи не перебуває. Двотонна зброя легко обертається на 360 градусів. Ефективна дальність поразки цілей артилерійською установкою до 11 км.

Британська гаубиця L119 дуже проста в експлуатації. Підготувати до роботи можна протягом трьох хвилин, а за одну хвилину вона може випустити до семи снарядів. А бойові завдання та цілі, зазначають захисники, бувають різні.

“Стається таке, що може бути піхота противника, а може бути РЕБ, або були випадки, що міг бути “Солнцепек” — бувають різні цілі”, каже військовослужбовець 80-й ОДШБр Роман.

Легенда британської армії любить догляд. За зброєю бійці стежать регулярно. Крім обслуговування гаубиці, важливим є і її маскування на позиціях. Адже противник не спить. Бійці зазначають: у цьому напрямі противник активно використовує БпЛА. Причому “Ланцети” кажуть військові це ще не найстрашніше.

“Вони літають, як мухи, довкола нас, ви ж бачили? Сьогодні прилетіли баражувальні боєприпаси. Це навіть не “Ланцети”, трохи сильніше. “Орлан”, “Зали” “Мультиками” це загалом стандартно, вони тут постійно літають”, каже військовослужбовець Роман.

За минулий тиждень, за даними Міністерства оборони України, звільнена територія в Бахмутському районі збільшилася на 3 квадратні кілометри та становить 40 квадратних кілометрів.

Прямий ефір