Досягнення є щодня: українські мінометники показали, як працюють по ворожих цілях на Бахмутському напрямку (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Українські мінометники дають відсіч російським окупаційним військам на Бахмутському напрямку. Попри обстріли, бійці з 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка прикривають піхоту під час наступів і знищують ворожі цілі. У кожного військового на цих позиціях є своя мотивація, повідомляє FREEДОМ.

Так, для 21-річного Дмитра — це родина.

“Усі підтримують, щоправда, трохи переживають. Але як без цього? Усі повернемося. Сюди прилітає від 120-го [калібру] і вище. 152-ті, “Гради”. Накривають квадратами, може щось побачили і не влучили. Тому що погано відкоригували. Ми намагаємося сильно не світитися. Ми відстрілялися і закрилися. Через це по нас мало прилітає поки що”, — розповів воїн.

Українські захисники використовують данські міни 120-го калібру, у них хороший розліт уламків. А до пострілу боєприпас готується протягом хвилини.

“Вітчизняного зразка міни потрібно було вишибною забивати. Повністю її збирати, крім того, масло обтирати. Тут єдине що — ковпачок викручується, якщо на фугасі. А то з ковпачком, тобто щоб проникала і потім вибухнула. А якщо уламок, то викручується так”, — розповів воїн.

Щоб завдати якомога більшого ураження, військові працюють по росіянах у зв’язці з іншими мінометними розрахунками. Метою можуть бути бліндажі, укриття, група. Досягнення у мінометників є щодня.

Усю інформацію про місце розташування ворога мінометні розрахунки здебільшого отримують від аеророзвідників. Іноді координати дає піхота: бійці передають інформацію просто з окопів, коригують.

Коли мінометникам надходить наказ ставати до роботи за координатами, буквально за дві хвилини роблять перший пристрілювальний постріл, слідом — другий. Одразу після того, як ціль уражено, військові маскують міномет і змінюють позицію.

“Щойно відпрацювали по цілі. Аеророзвідка помітила групу піхоти, яка переходила посадку. Ціль була вражена. Наша піхота дякує нам, але а ми працюємо далі на нашу спільну перемогу”, — резюмував воїн Валерій.

Читайте також: Бахмут буде не в умовному, а в повному оточенні, — Гетьман про становище росіян

Прямий ефір