Торецьк і Нью-Йорк під постійними обстрілами армії РФ: як живуть прифронтові населені пункти Донецької області (ВІДЕО)

Наслідки російського удару по Нью-Йорку. Скріншот: uatv.ua

Щодня російські війська обстрілюють Нью-Йорк і Торецьк Донецької області. У регіоні все ще залишаються місцеві жителі, а волонтери привозять їм усе необхідне. Українські піхотинці тримають оборону і щодня по кілька десятків метрів просуваються вперед, повідомляє FREEДОМ.

Дорогою до позицій піхотинців, які тримають оборону Нью-Йорка, знімальна група проїхала Торецьк. Місто щодня потерпає від російської артилерії та авіабомб. Цього разу осколками від 152-го калібру посікло автомобіль, який розвозить хліб. Постраждалих не було.

“Авіаційні бомби зараз прилітають на Нью-Йорк і Торецьк щодня. Учора, коли ми перебували на позиції, якраз прилетіло по Нью-Йорку. Постійно щодня нові руйнування, більше поранених людей і загиблих”, — описує ситуацію військовослужбовець 24-ї ОМБР імені короля Данила Олександр.

Попри постійні обстріли в населеному пункті залишається до 2 тис. людей.

Навіть на одній із наближених вулиць у Нью-Йорку є життя. Подружжя Раїса та Анатолій відзначають річницю весілля.

“1963 рік. Бачиш? Писарєва Раїса Олексіївна”, — показує документ із зазначенням дати весілля Анатолій.

Подружжя прожило разом 60 років. Вони кажуть, що не можуть кинути все, що нажили, але й жити під обстрілами морально важко.

“Я найбільше боюся, коли летить ракета, коли шум, вибух — нападами всю трясе, і розмовляти не можу”, — зізнається мешканка Нью-Йорка Раїса.

Взагалі на цій вулиці Нью-Йорка сьогодні людно, бо волонтери вкотре привезли допомогу: їжу та засоби гігієни.

“Ми не ображені, якби тільки снаряди не літали, все було б добре, але ракети останнім часом нас лякають. Дуже багато будинків у нас розбило”, — розповідає мешканка Нью-Йорка Світлана.

Жінка родом із сусіднього села, але майже все життя прожила в Нью-Йорку. До війни вона працювала продавцем у магазині. За останні півтора року росіяни забрали в неї все.

“Новий сарай розбили, гараж теж. Двох собак убили, поховали. Будинок увесь посічений осколками, а виїхати не можемо — у мене батько інвалід першої групи та мама не ходить, я з ними через це і сиджу, а так уже давно виїхала б”, — пояснила Світлана.

Піхотинці, які тримають оборону біля населеного пункту кажуть, що, на жаль, скупчення людей у Нью-Йорку, такі як бувають під час роздачі гуманітарної допомоги, росіяни часто й обстрілюють.

“Літає “Орлан” і фіксує, де є великі скупчення і по них працює. Щодня літає авіація, запускають КАБи, артилерію, міномети”, — повідомив військовослужбовець 24-ї ОМБР імені короля Данила Олександр із позивним “Лісник”.

За словами піхотинців, які тримають оборону Нью-Йорка, вони по кілька десятків метрів щодня просуваються вперед. Нью-Йорк — черговий населений пункт Донецької області, який російські окупанти намагаються стерти з лиця землі. Але українські військові переконують: окрім цілої системи оборонних споруд, з українського боку підступи до селища заміновані не гірше, ніж із російського, тож ворог тут точно не пройде.

Читайте також: Український Нью-Йорк — під щоденними авіаударами РФ: оборону селища тримають воїни ЗСУ (ВІДЕО)

Нагадаємо, Нью-Йорк на Донеччині росіяни протягом останніх кількох днів обстрілювали з артилерії, а також скидали на населений пункт авіабомби ФАБ 250 і ФАБ 500.

Прямий ефір