Евакуація з Харківської області триває: чого бояться люди (ВІДЕО)

Евакуація в Харківській області. Скріншот: uatv.ua

Окупанти активно обстрілюють населені пункти в Харківській області. У регіоні триває евакуація мирного населення. Армія РФ використовує дрони, скидає авіабомби. Про те, як це відбувається та про ситуацію в області інформує FREEДОМ.

З Ківшарівки волонтери забирають двох молодих чоловіків і пенсіонера.

“Бомблять постійно”, — журиться літній мешканець Ківшарівки Іван.

Він залишив ключі від свого будинку сусідці, оскільки жінка не збирається залишати рідне село.

“Я не боюся залишатися, я боюся ходити по Харкову бомжем у старості. Я такого не заслужила. Хіба що не буде де жити, тоді поїду”, — зізнається Марина, сусідка Івана.

Село Подоли російські окупанти днями обстріляли керованими авіабомбами, зруйнувавши приватні житлові будинки. По селу останніми днями російські окупанти стріляють з авіації, артилерії та мінометів. Є поранені та загиблі. Ті, хто ще вчора не хотів евакуюватися, вже готові це зробити.

“Люди бояться їхати, не знають куди. Чутки ходять, що їх у Харкові викидають посеред дороги. Ми розповідаємо, що доставляємо в гуртожиток, є їжа, є душ і все необхідне”, — пояснює голова Харківської обласної організації Червоного Хреста Костянтин Башкіров.

Волонтери ділять адреси та розбиваються на групи, щоб працювати швидше. Один з екіпажів привозить п’яну жінку, вона навіть не в змозі йти. Інший екіпаж вирушає за новими пасажирами.

Кожне скло в автомобілі Червоного Хреста в тріщинах від осколків.

“Три людини — мати, батько і дочка 11 років. Був приліт. Ось подзвонили, просять вивезти. Вивеземо сьогодні до Харкова”, — розповідає керівник загону евакуації Харківської обласної організації Червоного Хреста.

Куп’янськ Вузловий — стратегічно важливий населений пункт, за який і торік точилися бої, і зараз він мета для росіян. Біля паркану на евакуацію чекає велика родина — мати з трьома дітьми. Наймолодшому — два роки. Також із ними їдуть їхня сліпа бабуся та дідусь із палицею. Батьківський дім розбитий російськими ударами.

“Звичайно, шок спочатку був, не знаємо, як їх узагалі не вбило”, — каже мати трьох дітей Оксана.

Волонтери зачинили ворота і лише тоді помітили, що на них намальована літера “V”.

“Сьогодні вранці в нас була 21 заявка. Зараз — понад 30, і це ще не вечір”, — каже Ігор Клименко.

Читайте також: Не лише для відволікання уваги: чому Куп’янський напрямок став новою ціллю російської армії — відповідь експертів

Нагадаємо, у Куп’янському районі Харківської області триває обов’язкова евакуація мирного населення. Її оголошено в 53 населених пунктах, наближених до зони бойових дій. З 9 серпня щодня з цих сіл і селищ, які піддаються масованому обстрілу російських військ, вивозять жінок, дітей, пенсіонерів, людей з обмеженими можливостями.

Прямий ефір