Агресія проти України з боку Російської Федерації змінила майбутнє не лише України та Республіки Молдова, а й визначила майбутнє окупованих молдавських територій на лівому березі Дністра. Таку думку висловив міністр юстиції Молдови (2009-2011 та 2018 рр.), голова Конституційного суду Молдови (2011-2017 рр.), ексчлен Венеціанської комісії Александру Тенасе у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.
На його думку, “ПМР” (“Придністровська Молдавська Республіка”) перебуває в тому ж ланцюгу, що “ЛНР” та “ДНР”. Це окупована Росією територія Молдови, яка протягом 30 років керується окупаційною адміністрацією. Вирішувати долю цієї території має не Росія.
“Я думаю, що після того, як Україна переможе у цій війні та укладе остаточну угоду, щоб було припинено всі військові дії, і Республіка Молдова, і Україна за допомогою наших європейських та західних партнерів зможуть розв’язати проблему Придністров’я, не вдаючись до обов’язкового включення до цього процесу Російської Федерації. Країна-окупант, країна-агресор не може бути посередником у врегулюванні цієї проблеми. Росія є причиною проблеми”, — заявив Тенасе.
Він упевнений, що Україна так само як і Молдова зацікавлена у розв’язанні придністровської проблеми.
“Наразі найголовніше, чого потрібно домогтися, — щоб російські війська забралися до додому з території України, щоб припинилася війна. Після цього проблему Придністров’я буде розв’язано, я думаю, здебільшого зусиллями Республіки Молдова та України, бо це наша проблема. Проблема для Республіки Молдова — тому, що це її окуповані території, і проблема для України — тому, що це інструмент для шантажу та військового тиску на Україну. Тому ніхто більше не терпітиме цю ситуацію. Звичайно, допоки йдуть бойові дії в Україні, допоки, на жаль, кінця війні не видно, цей статус-кво ще зберігатиметься”, — сказав Олександру Тенасе.
Читайте також: Молдова позбавляється впливу РФ: які реальні прагнення держави (ВІДЕО)
Раніше кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко заявив в ефірі FREEДОМ, що після місцевих виборів у Молдові загроза з боку РФ для країни зберігається. Для Кишинева вступ до ЄС — питання національної безпеки, а проблему Придністров’я треба розв’язувати якнайшвидше і жорсткіше.