Для Молдови зберігається загроза з боку РФ, — вибори, що відбулися, оцінив політолог

Олексій Буряченко. Фото: facebook.com/OleksiiBuriachenko

Після місцевих виборів, що відбулися у Молдові, загроза з боку РФ для країни зберігається. Для Кишинева вступ до ЄС — питання національної безпеки, а проблему Придністров’я потрібно розв’язувати якомога швидше і жорсткіше. Про це сьогодні, 7 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

За його словами, місцеві вибори відбувалися важко, тому що російський капітал був присутній.

“Як мінімум через анексовану територію, через невизнане Придністров’я могло проганятися все що завгодно — і зброя, і гроші. Але те, що згуртовує громадян Молдови, що дає їм надію, — це їхня перспектива стати повноцінним членом Євросоюзу. А головним лобістом цього процесу є Румунія. Там навіть офіційну мову визнали румунською. Тобто Молдова збирає всі свої сили в кулак і всю політичну волю, щоб протистояти російському лобізму і впливу, і російським грошам”, — сказав Буряченко.

Політолог зазначив, враховуючи, що Молдова — не найбагатша країна, це їм дається надзвичайно важко, але вони всі прекрасно усвідомлюють, що це питання національної безпеки.

“І що зв’язок з РФ потрібно рвати, враховуючи насамперед те, що на їхній території перебуває прокремлівський анклав у вигляді невизнаного Придністров’я. І якщо їм зараз не боротися за себе на кожних виборах, на кожному політичному протистоянні, то потім ситуація може для них зайти в дуже неконтрольовані наслідки. Тому настільки рішуче вони боролися з проросійськими кандидатами і партіями, і в принципі з проросійським впливом. І багато в чому їм це вдалося, якщо порівнювати, наприклад, ці вибори з минулими електоральними циклами, які відбувалися в Молдові. А там дійсно вплив РФ, як і в будь-якій країні пострадянського простору, був дуже серйозний і дуже великий”, — каже він.

Тепер усе не так. Тепер, як і Україна, громадяни Молдови дивляться в бік Європейського Союзу.

“І готові змінюватися і трансформуватися внутрішньо, розв’язувати свої територіальні проблеми з тимчасово окупованими територіями і все-таки стати ближче до ЄС”, — підсумував Олексій Буряченко.

Читайте також: Молдова позбавляється впливу РФ: які реальні прагнення держави (ВІДЕО)

Нагадаємо, як заявив депутат парламенту Республіки Молдова Оазу Нантой, Росія здійснює антидержавну діяльність у країні. Під час виборів у Молдові із РФ через Казахстан йшли гроші на незаконне фінансування виборчого процесу. Але, за його словами, результати регіональних виборів у Молдові не дають підстав для паніки. Правляча партія “Дія та солідарність” перемогла у 19 із 32 районів на регіональних виборах у Молдові.

Прямий ефір