20 травня стало особливим днем для російської пропаганди — причини

Ілюстративний колаж: cpd.gov.ua

Російські пропагандисти намагалися зробити понеділок, 20 травня, особливою датою. Якби в Україні не було введено воєнний стан, то саме сьогодні у Володимира Зеленського закінчувався б термін п’ятирічних президентських повноважень, передає FREEДОМ.

Як пише BBC, посилаючись на співрозмовників у Києві, на тему легітимності Зеленського російські спецслужби розгорнули наймасштабнішу інформаційну операцію, мета якої — повалення в Україні законної влади та військова поразка Києва.

Водночас проведення виборів під час воєнного стану, який запроваджений в Україні після повномасштабного вторгнення російської армії, заборонено статтею 19 Закону “Про правовий режим воєнного стану”. Як пояснюють юристи, до завершення цього періоду президент України залишатиметься на посаді на абсолютно законних підставах.

У листопаді 2023 року керівництво Верховної Ради та представники фракцій підписали меморандум про проведення наступних президентських та парламентських виборів не раніше ніж через 6 місяців після скасування воєнного стану. Тобто, президент виконуватиме свої повноваження до вступу на посаду наступного новообраного президента України, а не до закінчення свого терміну. Адже у статті 108 Конституції України зазначено, що президент виконує свої повноваження до вступу на посаду новообраного глави держави. Його повноваження можна припинити лише у разі відставки, імпічменту, смерті чи неможливості працювати за станом здоров’я.

Читайте також: Російський наратив про нелегітимність Зеленського націлений переважно на західну аудиторію, — Коваленко

Нагадаємо, “Україна не проводить вибори” — наратив, який уже кілька місяців активно використовує кремлівська пропаганда. Нібито, згідно з Конституцією, президент України обирається на п’ять років, і термін перебування чинного глави держави Володимира Зеленського мав би завершитися 20 травня 2024 року. Саме таку фабулу, за даними СБУ, планують використати російські спецслужби у новій спецоперації Майдан-3.

Читайте також: До 20 травня російська пропаганда розгойдуватиме ситуацію навколо теми президентських виборів в Україні — розбір Попова

Прямий ефір