“Ми розірвали останні пута, які прив’язували нас до Москви”, – Петро Порошенко (ВІДЕО)

uatv
07.01.2019
Фото АП

Створення автокефальної Православної Церкви України – запорука нашої незалежності. Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час різдвяної літургії у Софії Київській, пише UATV.

“Вперше світлий день Різдва Христового ми святкуємо у автокефальній Православній Церкві України! Вперше її Предстоятель Блаженнійший Епіфаній вчора співслужив з Вселенським Патріархом Варфоломієм і отримав з його рук Томос – як знак визнання самостійності нашої української Церкви”, – заявив Петро Порошенко.

Він наголосив, що створення автокефальної Православної Церкви України – запорука нашої незалежності. “Це – основа основ нашої духовної свободи. Ми розірвали останні пута, які прив’язували нас до Москви з її фантазіями про Україну як канонічну територію РПЦ”, – підкреслив Президент.

Також він наголосив, що слово “Томос” не просто увійшло до української мови. Воно стало словом року. “Цей факт є надзвичайно красномовним. Адже мову творить народ, і він вводить в обіг лише важливі терміни. Томос додався до таких неологізмів, як Євромайдан, кіборг, безвіз… Це все частина нашої історії”, – сказав Петро Порошенко.

LIVE: Різдвяна літургія у Софії Київській

Опубліковано UATV українською Понеділок, 7 січня 2019 р.

Нагадаємо, що сьогодні, 7 січня, у Софії Київській відбулася Різдвяна літургія.

Джерело UATV
дата 07.01.2019
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV