Близько 37% від держбюджету буде витрачено на виплату боргів, – Несходовський (ВІДЕО)

Фото UATV

Для України дуже важливо виконувати свої зобов’язання за зовнішніми боргами, зокрема й для того, щоб наші партнери бачили, що ми платоспроможні. Водночас, щоби зменшити навантаження на держбюджет, Міністерство фінансів збільшує терміни погашення облігацій державної позики на період 5 років і більше.

Про це в студії телеканалу UATV розповів директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

“Якщо Україна відмовиться виконувати хоча б одне зі своїх зовнішніх зобов’язань, це означає, що вона оголошує себе банкрутом, в контексті того, що ми не можемо виконувати фактично наші зобов’язання. Тоді будуть санкції. Є можливість через суди продавати українське майно, нерухомість за кордоном. Тому для нас виконання наших зобов’язань за зовнішніми боргами є дуже важливим. Щоб ми були для наших партнерів людьми, які виконують свої зобов’язання і тримають слово”, – зазначає Ілля Несходовський.

За словами директора Інституту соціально-економічної трансформації, в порівнянні з боргами інших країн, сума, яку повинна виплатити Україна, не така й велика. Інші держави брали в кредит великі суми, але на триваліший період. Як результат, навантаження на держбюджет було набагато меншим, ніж зараз у нас в країні. Над виправленням цієї ситуації працює Мінфін.

“Зараз Міністерство фінансів проводить саме таку політику та пропонує облігації державної позики на період 5 років і більше. Це, звичайно, дуже позитивно. Чому? Тому що інакше ми беремо в цьому році й повертаємо в наступному році, потім знову беремо на рік і знову повертаємо. Зараз ситуація змінюється, і це добре”, – розповів гість студії.

Читайте також: Програму співпраці з МВФ Україна планує підписати в І кварталі 2020 року, – Несходовський

Прямий ефір