Вселенський Патріархат взявся за надання автокефалії УПЦ

Фото Укрінформ-UATV

19-20 квітня у Стамбулі у резиденції Вселенського Патріарха в районі Фанар відбулося засідання Святого і Священного Синоду Константинопольського Патріархату, повідомляє прес-центр Київської Патріархії на своїй сторінці у Facebook.

За підсумками роботи Синоду, в комюніке зазначається, що Вселенський Патріархат розглянув питання, які стосуються церковної ситуації в Україні, й отримав від церковної і цивільної влади звернення, яке вимагає надання автокефалії. Він вирішив розглянути це питання, скоординувавшись зі своїми сестринськими Православними церквами.

“Враховуючи, що зазвичай Константинопольський Синод взагалі обмежується лише інформуванням про свої засідання без зазначення подробиць наведене вище комюніке самим фактом своєї публікації є вагомим позитивним сигналом про істотні зрушення та готовність Вселенського Патріархату довести розпочату справу до логічного позитивного завершення”, зазначили у прес-центрі Київської Патріархії.

Як прокоментували у прес-центрі, зазначене повідомлення засвідчує, що усі звернення церковні (від українських архієреїв) та світські (від Президента, яке підтримав парламент) були офіційно прийняті до розгляду, що є формальним початком процедури проголошення Томосу.

Окрім того, оскільки до Вселенського Патріарха звернулися архієреї УПЦ Київського Патріархату і УАПЦ в повному складі, які іменуються “церковною… владою, яка представляє мільйони Українських православних християн”, то цим повністю спростовується твердження представників Московського Патріархату, що виключно вони представляють українське православ’я. “Зазначеним повідомленням Синоду підтверджується, що мільйони православних християн України представляють ієрархи, які просять Вселенського Патріарха видати Томос про автокефалію”, коментують в УПЦ КП.

Зазначеним вище спростовується твердження, що лише МП в Україні може звертатися з питань автокефалії.

У прес-центрі також зазначають, що Синод засвідчив, що буде інформувати інші Помісні церкви та координувати з ними свої зусилля. Проте, це не означає, що надання Томосу для української церкви буде лише за згодою РПЦ.

“Важливо також зазначити, про що не сказано у повідомленні: у жодний спосіб окремо не згадується РПЦ чи її представники в Україні, а також не згадується про “розкол” чи “розділення”, що означає зміщення акцентів у позиції Фанару від констатації негативних аспектів української проблематики, як це було раніше, до висвітлення позитивних тенденцій, якими є церковні та світські звернення щодо автокефалії”, наголошується у коментарі прес-центру Київської Патріархії.

Наступне чергове засідання Синоду очікується наприкінці травня цього року.

Як раніше повідомляв Президент України Петро Порошенко, заступник глави його Адміністрації Ростислав Павленко в ці дні перебував у Стамбулі, де передав офіційні звернення щодо Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні від єпископатів УПЦ Київського Патріархату та УАПЦ, а також від Президента України, яке було підтримане рішенням Верховної Ради.

https://www.facebook.com/kyivpatr/posts/1463780850400688

Як раніше повідомляв Президент України Петро Порошенко, заступник глави його Адміністрації Ростислав Павленко в ці дні перебував у Стамбулі, де передав офіційні звернення щодо Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні від єпископатів УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також від Президента України, яке було підтримане рішенням Верховної Ради.

19 квітня під час засідання Верховна Рада підтримала звернення до Патріарха Варфоломія щодо створення помісної церкви в Україні. За підтримку відповідної постанови проголосували 268 нардепів.

Читайте також: Релігієзнавець розповіла, що буде з УПЦ МП після створення єдиної помісної православної церкви в Україні

Також директор департаменту у справах релігій Мінкультури Андрій Юраш розповів, що надання автокефалії позбавляє російську церкву права беззаперечного монополіста у православному світі.

Прямий ефір