Україна має повне право атакувати будь-які об’єкти, що підтримують діяльність російської військової машини, — Варченко

Іван Варченко. Скріншот: uatv.ua

Україна має право атакувати об’єкти військово-промислового комплексу та нафтогазового сектора Росії. Безпілотні літальні апарати України будуть далі покращувати свої характеристики: збільшуватимуть потужність, радіус дії та захист від систем протиповітряної та радіоелектронної боротьби. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з питань національної безпеки, військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) Іван Варченко.

“Україна, виходячи з міжнародних норм і правил, має повне право атакувати цілі, які допомагають росіянам у їхній агресії. Перш за все, Україна атакує летовища, військові бази, логістичні об’єкти та об’єкти, пов’язані із забезпеченням військово-промислового комплексу, на яких виробляється зброя і боєприпаси. І, звичайно ж, об’єкти нафтогазового промислового комплексу, якими Росія забезпечує свій бюджет”, — сказав він.

Експерт зазначив, що понад 40% російського бюджету забезпечується за рахунок нафтогазового комплексу.

“Україна і далі, нарощуючи виробництво безпілотників, знищуватиме російську військову базу та її фінансову підтримку. Тому росіянам слід розуміти, що нічого доброго на їхню державу-агресора не чекає, а кожен, хто працює на підприємствах, які допомагають агресору вбивати українських людей, також перебуває під прицілом українських спецслужб”, — наголосив Варченко.

За його словами, радіус дії та потужність удару українських безпілотників будуть тільки збільшуватися, так само як і їхня здатність чинити опір системам протиповітряної та радіоелектронної боротьби.

“Не дивлячись на всі зусилля росіян, безпілотники досягають своїх цілей і знищують, у тому числі основи російської військової мілітаризованої економіки. У росіян точно не буде спокійного часу. Ми вже від одиниць перейшли до десятків і сотень безпілотників, і точно вирушатимуть і тисячі щомісяця, шукаючи свої цілі на території Росії”, — резюмував Іван Варченко.

Читайте також: Дрони як головна загроза для нафтового бізнесу РФ: економісти оцінили наслідки ударів по російських НПЗ

Прямий ефір