Російська ІПСО в дії: експерт пояснив, як РФ намагається створити кризу недовіри до української влади

Ігор Петренко. Скріншот: uatv.ua

Російська пропаганда хоче створити кризу недовіри до української влади і з боку українського народу, і з боку західних партнерів України. Проблема “нелегітимності” президента України Зеленського штучно інспірована Росією як ІПСО. Про це сьогодні, 20 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів доктор політичних наук Ігор Петренко.

Як пояснив Петренко, легітимність Зеленського як президента України регламентована Конституцією України, де дуже чітко прописано, що доти, доки в країні існує воєнний стан, жодних виборів президента фізично провести неможливо. Тому на термін до закінчення війни обов’язки глави держави продовжує виконувати законно обраний президент Зеленський.

“Водночас в цьому питанні ми можемо відштовхуватися не тільки від Конституції України, а також можемо говорити про принцип безперервності влади. Цей принцип діє в усіх демократичних державах із верховенством права. Це основоположні речі. Тому питання легітимності президента Зеленського не є проблемою як для громадян України, так і для наших закордонних партнерів”, — пояснив експерт.

За його словами, це питання хвилює саме представників Російської Федерації.

“РФ виходить із того, що іншими способами створити кризу недовіри українській владі в них не вийшло від самого початку війни. При цьому варто зазначити, що і до початку війни російські пропагандисти проводили серйозні інформаційно-психологічні операції, намагаючись дискредитувати українську владу. Усі ці операції виявилися безуспішними. Тому зараз вони намагаються знайти якусь лазівку, почали займатися юридичною казуїстикою і знаходити якісь проблемні моменти, які, як їм здається, можуть використати для того, щоб посіяти сумніви серед громадян України. Ну і, звісно ж, якось вплинути на партнерів України або ті країни, які вагаються щодо підтримки формули миру тощо”, — додав спікер.

За його словами, основна проблема Путіна в тому, що він не бачить перспектив у переговорах, оскільки виходить зі своєї позиції, що “України не існує”. Тому він шукає шляхи, щоб відмовитися від переговорів на основі нібито нелегітимності українського президента.

“По-перше, Путін постійно розповідає, що Україна — штучно створена держава, тому не бачить сенсу вести переговори з українською владою. По-друге, Україна на законодавчому рівні ухвалила рішення про те, що вести переговори з Путіним ми не збираємося. А це дуже злить Путіна. Втім, як і те, що більшість європейських країн визнали якраз нелегітимність самого господаря Кремля. По-третє, на російського диктатора виписано орден Міжнародного кримінального суду (МКС). Усі ці фактори і пояснюють бажання російської влади хоч якось дискредитувати українську владу. Але в них це слабко виходить”, — прокоментував Петренко.

Він додав, що на тлі всіх заяв РФ головне завдання України — більш успішно протидіяти російській пропаганді.

“Для України зараз найголовніша зброя — це правда. А українці зі свого боку не повинні забувати про медійну гігієну. І пам’ятати, що Російська Федерація використовує питання легітимності української влади як інформаційну зброю проти України”, — акцентував Ігор Петренко.

Читайте також: Російський наратив про нелегітимність Зеленського націлений переважно на західну аудиторію, — Коваленко

Прямий ефір