Це всього лише бравада: можливість заарештувати активи Заходу в Росії оцінив економіст

Ілюстративне фото: biz.nv.ua

Погрози Росії про вилучення на своїй території активів країн Заходу у відповідь на конфіскацію державних росактивів на Заході — удавані, тому що провідні країни світу свої гроші у РФ не тримають. На цьому вчора, 4 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ акцентував кандидат економічних наук Іван Ус.

“Росія каже, що зараз у відповідь почне дзеркальні дії щодо активів Заходу. Але вони не зможуть це зробити з простої причини — у Росії немає цих грошей. Росія може захопити активи зарубіжних приватних компаній. Але якщо Росія це зробить, то буде дзеркальна відповідь Заходу. А тепер уявіть, що буде, якщо Європа, США, Японія, Канада, Австралія, Нова Зеландія почнуть заарештовувати приватні російські активи — нерухомість, вклади в банках та інше”, — пояснив Ус.

Він нагадав, що дуже багато російських бізнесменів, представників влади мають власність, вклади в країнах Заходу. А оскільки багато хто з них створив свої статки завдяки тісним зв’язкам із російською владою, то це може бути формальним приводом для накладення арешту. І від цього програють не тільки бізнесмени, олігархи, але й Росія як держава.

Тому до заяв Росії варто ставитися не більше ніж до якоїсь бравади, за якою реально нічого не стоїть.

“Щобільше. Я ці заяви про активи порівнюю з тими, які ми чуємо від російської пропаганди, від того ж таки Соловйова, що треба вдарити [“ядеркою”] по Великій Британії. У мене просте запитання: він хоче вдарити по місцю, де живе його син? (22-річний Данило Соловйов живе в Лондоні, — ред.). Те ж саме і з активами, коли росіяни кажуть, що ми їх заарештуємо. І тоді піде у відповідь арешт усіх активів російських приватних осіб за кордоном. Чи захоче російська влада, яка досить корумпована, піти на такий крок? Я не впевнений. Тому це всього лише слова, за якими навряд чи підуть якісь дії”, — резюмував Іван Ус.

Читайте також: Історична резолюція ПАРЄ: можливість відновлення України коштом російських активів проаналізували експерти

Нагадаємо, в Євросоюзі ухвалено рішення про передачу Україні дивідендів від заморожених на Заході активів Центробанку РФ. Наразі заморожено близько 300 млрд доларів (понад 200 млрд — у ЄС) суверенних активів РФ. З вилучених доходів від заморожених активів Україна зможе отримувати 3 млрд щорічно, а ще 10% планують перераховувати до бюджету Євросоюзу, щоб використовувати для підвищення потенціалу української оборонної промисловості.

Крім того, 16 квітня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію про підтримку відновлення України коштом активів Російської Федерації. У документі йдеться вже не про дивіденди, а про використання і тіла активів.

Читайте також: Відсотки від заморожених активів РФ необхідно спрямувати на закупівлі зброї для України, — президент Єврокомісії

Прямий ефір