Російське суспільство дуже соціально атомізоване, у Росії людина людині ніхто, — Ейдман

Ігор Ейдман. Скріншот: uatv.ua

У Росії суспільство давно атомізоване і не має звичних зв’язків. Росіяни не відчувають емпатії щодо інших і бережуть тільки родинні зв’язки. Саме тому, помічаючи на вулицях військових з пораненнями, або дізнаючись про смерті на фронті, не відчувають жалю, який міг би спровокувати протести та обурення. Таку думку сьогодні, 30 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив соціолог, публіцист Ігор Ейдман.

“Російське суспільство дуже соціально атомізоване. Люди переживають переважно за себе і за свою сім’ю. Немає якоїсь соціальної солідарності й немає занепокоєння про ближнього. Ми бачимо прекрасно, коли почалася перша хвиля мобілізація, багато людей побігло, суспільство струснула ця історія, але щойно сплеск емоцій затих, про тих, кого мобілізували й пускають на розхід як витратний матеріал в Україні, забули. Цікаві вони тільки власним дружинам і матерям. Більше нікому. Те ж саме з інвалідами”, — пояснив він.

Байдужість до оточуючих призводить до того, що суспільство допускає уряду будь-який тиск на свободу. У Росії людина людині ніхто.

“Є така відома латинська максима — “людина людині вовк”. Не знаю, чи вовк людина людині в Росії, але точно людина людині ніхто. Для соціальної психології росіян сучасних ця максима підходить дуже добре”, — резюмував Ейдман.

Читайте також: Путін злочинною війною проти України загострив уже наявну демографічну кризу в Росії, — Ейдман

Прямий ефір